Niabawem Tydzień Kuchni Kaszubskiej - zgłoś swój udział

środa, 24 lipca 2019 r., 08:37
fot. internet/Urząd Miejski w Kościerzynie

Miasto Kościerzyna zaprasza do udziału w kolejnej edycji "Tygodnia Kuchni Kaszubskiej", który jest znakomitą okazją do promocji regionu i punktów gastronomicznych wśród turystów i mieszkańców. Chęć udziału w akcji lokale mogą zgłaszać do 2 sierpnia.

"Tydzień Kuchni Kaszubskiej" jest idealną okazją, aby podczas wędrówki po miasteczku kaszubskim zasmakować rozmaitych dań kuchni regionalnej, karmiąc zmysły unoszącym się w powietrzu smakowitym zapachem potraw tworzonych według tradycyjnej receptury.

Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 12-18 sierpnia.

- Nasz region wyróżnia tradycyjna kuchnia kaszubska, stąd na stałe do kalendarza wydarzeń w okresie, w którym przypada Święto Matki Boskiej Zielnej, po konsultacjach ze środowiskiem kościerskich restauratorów wpisaliśmy "Tydzień Kuchni Kaszubskiej". Zachęcamy państwa do włączenia się w tegoroczną akcję promocji Kościerzyny, jej dziedzictwa kulinarnego i wzorem lat poprzednich deklarujemy oznakowanie państwa punktu gastronomicznego, jego promocję w dostępnych kanałach oraz nagrody konkursowe. Prosimy także państwa o ufundowanie nagród w konkursach towarzyszących wydarzeniu - zachęca kościerski magistrat.

Deklaracje można składać do 2 sierpnia na na adres: k.reclaw@koscierzyna.gda.pl, bądź osobiście w siedzibie Urzędu Miasta.

- Jednocześnie informujemy, iż w okresie Tygodnia Kuchni Kaszubskiej dodatkowo promować będziemy akcję i uczestniczące podmioty poprzez naszą aplikację mobilną, którą można pobrać ze strony www.play.gogle.com. Ponadto zapraszamy państwa do przesłania krótkiej informacji na temat swojego lokalu, o którą uzupełnimy aplikację - zaznacza Urząd Miejski w Kościerzynie.

Dodatkowe informacje udziela Krzysztof Recław (tel. 605-575-521 lub /58/ 680 23 02) z Wydziału Rozwoju i Promocji Urzędu Miasta Kościerzyna.

AL

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.