Zostań lokalnym herosem. Szlachetna Paczka poszukuje wolontariuszy

wtorek, 23 lipca 2019 r., 11:39

Choć do świąt pozostało trochę czasu, koordynatorzy Szlachetnej Paczki już przygotowują się do tegorocznej świątecznej akcji. Aby, tak jak w latach poprzednich, w rodzinach potrzebujących zawitała magia Bożego Narodzenia, potrzebni są wolontariusze. Osoby chętne do włączenia się do akcji już mogą się zgłaszać.

Szlachetna Paczka to ogólnopolska akcja świątecznej pomocy - realizowana od 2001 roku przez Stowarzyszenie WIOSNA. Głównym jej założeniem jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy - by była ona skuteczna, konkretna i sensowna.

W Szlachetnej Paczce prywatni darczyńcy odpowiadają na potrzeby osób najbardziej ubogich ze swojego miasta lub okolicy. O potrzebach tych dowiadują się wolontariusze, którzy sami w swoich społecznościach poszukują rodzin dotkniętych biedą, odwiedzają je i pytają o to, czego im najbardziej brakuje. Około miesiąca przed Bożym Narodzeniem informacje te są umieszczane w anonimowej bazie internetowej, by darczyńca mógł wybrać konkretną rodzinę i przygotować dla niej paczkę na święta.

W ramach Szlachetnej Paczki wolontariusze docierają z pomocą do rodzin najbardziej potrzebujących, takich, które nie mają postawy roszczeniowej, których bieda jest ukryta. W szczególności docierają do rodzin wielodzietnych, niepełnych, z chorymi lub niepełnosprawnymi dziećmi lub członkami rodziny, osób starszych i samotnych, rodzin, których dotknęło nieszczęście oraz takich, których bieda jest niezawiniona.

Tegoroczna akcja właśnie rusza. Aby jednak, tak w jak poprzednich latach pomoc dotarła do najbardziej potrzebujących, potrzebni są wolontariusze. Jak informuje Lider Rejonu Kościerzyna, rejon Kościerzyna właśnie rozpoczął poszukiwanie nowych wolontariuszy. Dlaczego warto zostać wolontariuszem?

- Zmieniasz otaczający cię świat oraz dajesz potrzebującym impuls do zmiany. Pomagasz ludziom, którzy stracili wiarę w siebie i sądzą, że o nich zapomniano. Twoje działania są ważne społecznie, potrzebne oraz mają wielki sens. Zdobywasz pożądane i cenione przez pracodawców umiejętności oraz kompetencje, co zwiększa twój potencjał na rynku pracy. Nabywasz doświadczenie m.in. w zarządzeniu zespołem, zarządzaniu projektami i planowaniu działań. Nawiązujesz liczne i wartościowe kontakty z osobami mieszkającymi w twojej okolicy. Mogą one zaowocować rozwojem nie tylko osobistych znajomości, ale również biznesowych czy zawodowych. W lokalnej społeczności pokazujesz, że robisz dobre rzeczy - podkreślają przedstawiciele Szlachetnej Paczki.

By zostać wolontariuszem Szlachetnej Paczki, wystarczy wejść na stronę www.szlachetnapaczka.pl i wypełnić krótki, intuicyjny formularz zgłoszeniowy. Następne kroki to rozmowa i jednodniowe wdrożenie. Po nich pozostaje już tylko podjąć decyzję i podpisać umowę. Nie warto zwlekać, bo kolejność zgłoszeń ma znaczenie.

Finał Szlachetnej Paczki, nazwany "Weekendem Cudów" w tym roku 6-8 grudnia.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.