Będomin zwycięzcą Turnieju Sołectw Gminy Nowa Karczma

niedziela, 21 lipca 2019 r., 13:19
fot. AL

W sobotnie popołudnie w szranki o tytuł najsprawniejszej drużyny stanęły reprezentacje wszystkich, siedemnastu, sołectw gminy Nowa Karczma. Tym razem gospodarzem rozgrywek była Grabowska Huta, a trofeum zwycięzców wzniosła ekipa Będomina. Sołeckie zmagania zwieńczył koncert zespołu Mejk oraz zabawa taneczna.

Turniej Sołectw Gminy Nowa Karczma to już tradycja. Rokrocznie reprezentacje sołectw stają do pojedynku o miano najsprawniejszego sołeckiego teamu. Nie inaczej było w tym roku. Tegorocznym gospodarzem rozgrywek była Grabowska Huta. To na tamtejszym boisku przeprowadzono sołeckie zmagania.

Do rywalizacji stanęły teamy wszystkich siedemnastu sołectw. Zawodnicy zmierzyli się w takich konkurencjach, jak: grzybobranie, z prawej do lewej, siedmiomilowe buty, na ratunek, czy celnym oku sołtysa. W tym roku główne trofeum zmagań wywalczyła reprezentacja sołectwa Będomin. Drugie miejsce zajęła ekipa Nowego Barkoczyna, a na trzecim podium stanęli reprezentanci sołectwa Lubań.

Na uczestników wydarzenia czekały jednak nie tylko pełne emocji i wrażeń oraz śmiechu i dobrej zabawy konkurencje, ale również biesiada taneczna, wspólny poczęstunek i mini wesołe miasteczko. Na scenie wystąpił discopolowy zespół Mejk, a po nim mieszkańcy bawili się pod chmurką w rytm tanecznych muzycznych przebojów.

Wyniki Turnieju Sołectw Gminy Nowa Karczma:
1. miejsce - Będomin (95 pkt)
2. miejsce - Nowy Barkoczyn (94 pkt)
3. miejsce - Lubań (84 pkt)
4. miejsce - Grabowo Kościerskie (84 pkt)
5. miejsce - Szumleś Królewski (81 pkt)
6. miejsce - Grabowska Huta (79 pkt)
7. miejsce - Skrzydłowo (78 pkt)
8. miejsce - Liniewko (76 pkt)
9. miejsce - Szumleś Szlachecki (75 pkt)
10. miejsce - Stary Barkoczyn (70 pkt)
11. miejsce - Szpon (66 pkt)
12. miejsce - Grabówko (64 pkt(
13. miejsce - Sztofrowa Huta (62 pkt)
14. miejsce - Jasiowa Huta (61 pkt)
15. miejsce - Szatarpy (59 pkt)
15. miejsce - Nowa Karczma (59 pkt)
17. miejsce - Rekownica (55 pkt)

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.