We Wdzydzach po raz kolejny rozbrzmiewały szanty

niedziela, 21 lipca 2019 r., 00:09
fot. AL

Za nami jubileuszowa odsłona Festiwalu Muzyki żeglarskiej "Burczybas". W sobotni wieczór na scenie letniej przy Centrum Usług Turystycznych we Wdzydzach Kiszewskich rozbrzmiewały rytmy muzyki szantowej. Dopisała zarówno pogoda jak i publiczność.

Wdzydze Kiszewskie to miejscowość bardzo znana żeglarzom, zarówno tym z Polski jak i zagranicznym turystom. Co roku setki miłośników pływania po "Kaszubskim Morzu" zjeżdża do Wdzydz, aby pływać, wypoczywać i zwiedzać urokliwą okolicę.

W miejscu, w którym stacjonują żeglarze nie może zabraknąć muzyki szantowej. We Wdzydzach już od 15 lat organizowana jest impreza pod nazwą "Burczybas", podczas której wszyscy miłośnicy muzyki żeglarskiej mają okazję posłuchać ulubionych piosenek na żywo.

Podczas tegorocznego festiwalu na letniej scenie przy Centrum Usług Turystycznych wystąpili: Trzy Majtki, Marek Szurawski oraz Tomasz Kuręda . Muzyka skutecznie przyciągnęła wypoczywających we Wdzydzach turystów i mieszkańców - na plaży bawiło się kilkaset osób.

Organizatorem Festiwalu Muzyki Żeglarskiej "Burczybas" jest Stowarzyszenie Przyjaciół Wdzydz.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.