Zostań wolontariuszem i dołącz do ekipy Kaszubskiej Poniewierki

piątek, 19 lipca 2019 r., 08:47

Kaszubska Poniewierka, a więc bieg dla prawdziwych twardzieli już 14 września. Wciąż trwają zapisy osób, którym niestraszny 100-kilometrowy bieg przełajowy o charakterze górskim. Do końca lipca obowiązuje niższa opłata rejestracyjna. Jeśli ten bieg jest nie na Twoje siły, zostań wolontariuszem, dołącz do ekipy i wspieraj uczestników ostrego, maksymalnego i nieuniknionego sponiewierania! Na wolontariuszy czekają niespodzianki.

Już po raz czwarty kaszubskie szlaki rozświetli kilkaset czołówek śmiałków, którym nie straszny będzie stukilometrowy dystans. Prawdziwi twardziele wezmą bowiem udział w ultramaratonie Kaszubska Poniewierka, który to nie przez przypadek nosi właśnie taką nazwę.

Tegoroczną edycję biegu zaplanowano na 14 września. Start ultramaratonu odbędzie się u podnóża Łysej Góry w Sopocie, meta zaś będzie znajdowała się na terenie ośrodka wypoczynkowego Koszałkowo w Wieżycy.

- 2,3 km w górę, 2,2 km w dół. Tu przywita Cię zielony szlak śmierci. Kto go zlekceważy, wpakuje się w kłopoty. Spotkasz tu wiele z dziesiątków szczytów na trasie. Dobrze rozgrzeją cię przed finiszem i wbiegiem na najwyższy szczyt polskich pojezierzy - Wieżycę. Na szczęście, że ostatnie 100 metrów jest z górki. Przy odrobienie szczęście będziecie mogli spotkać nie tylko dzikie dziki, ale też zwinne sarenki i bure borsuki zamieszkujące kaszubskie lasy. Trasa biegnie również przez liczne wioski i wioseczki, gdzie widok odzianego w obcisłe kolorowe ubranka osobnika budzi niemałą sensację. Krzewmy zatem kulturę sportu - opisują trasę organizatorzy.

Rejestracja zawodników trwa. Do 31 lipca obowiązuje niższa opłata rejestracyjna.

- Na najdłuższej trasie pozostało już mało miejsc, więc jeśli chcecie spróbować swoich sił na tej imprezie w tym roku, to pozostało już niewiele czasu na decyzję o starcie - informują organizatorzy.

- W tegorocznej edycji zawodnicy mają do dyspozycji dwa dodatkowe dystanse, których trasa będzie prowadziła ciekawym fragmentem "setki". Poziom trudności biegu jest zróżnicowany w zależności od wybranego dystansu. Możecie tu zdobyć od 1 do 5 punktów w klasyfikacji ITRA, są to więc zawody zarówno dla początkujących, jak i zaprawionych w bojach ultrasów - dodają.

Podejmujesz wyzwanie? Pokonaj własne słabości i zmierz się sam z sobą! Zapisywać można się do 13 września, klikając w ten link.

Jeśli nie jesteś uczestnikiem biegu, może zostać świadkiem tego wydarzenia. Zostań wolontariuszem i dołącz do ekipy Kaszubskiej Poniewierki, która znana jest z wyjątkowej grupy wolontariuszy. Organizatorzy uruchomili formularz rejestracyjny na wolontariat.

- Jeśli chcecie spędzić świetny weekend na trasie zawodów lub w strefie mety wśród pozytywnie zakręconych osób to dajcie znać przez formularz zgłoszeniowy wolontariatu dostępny na stronie biegu - zachęcają.

Aby zgłosić się na wolontariat, należy wypełnić formularz znajdujący się tutaj.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.