Kalisz. Chciał uniknąć "czołówki" z polo, zderzył się czołowo ze skodą. Kierowca VW Polo poszukiwany

czwartek, 18 lipca 2019 r., 12:43

Pięć osób, w tym dwoje dzieci, trafiło do szpitala wskutek wypadku do którego doszło w środowe popołudnie na drodze wojewódzkiej relacji Korne-Dziemiany. Kierujący mazdą chcąc uniknąć zderzenia z VW Polo, zjechał na przeciwny pas ruchu, gdzie czołowo zderzył się ze skodą.

Zgłoszenie o wypadku dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie otrzymał w środę około godziny 14.30.

- Pracujący na miejscu zdarzenia funkcjonariusze wstępnie ustalili, że nieznany póki co kierujący VW Polo jadąc od Kościerzyny w kierunku Chojnic podjął manewr wyprzedzania innego pojazdu. Kierujący mazdą 22-latek jadąc w kierunku Kościerzyny, chcąc uniknąć czołowego zderzenia z VW Polo, gwałtownie zahamował, a podczas próby zjechania na pobocze, stracił panowanie nad pojazdem, wskutek czego wyrzuciło go na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się czołowo z jadącą z przeciwnego kierunku skodą, którą kierowała 70 -letnia kobieta - informuje asp. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji.

Jak dodaje, w wyniku zdarzenia do szpitala przetransportowano pięć osób, dwoje kierujących, 35-letnią pasażerkę oraz dwoje dzieci w wieku 5 i 11 lat.

Trwa wyjaśnianie szczegółowych okoliczności i przyczyny wypadku, w tym ustalanie kierującego VW Polo. Policjanci zabezpieczyli nagranie z kamery, w którą wyposażona była mazda.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.