85-latek zgubił się w lesie. Poszukiwali go policjanci ze strażakami

czwartek, 18 lipca 2019 r., 12:01
fot. nadesłane/KPP Kościerzyna

Dzięki natychmiastowej akcji poszukiwawczej tuż po północy policjanci odnaleźli zaginionego 85-letniego mieszkańca Gdyni. Mężczyzna wyszedł z domku letniskowego, gdzie przebywał na wypoczynku i poszedł w nieznanym kierunku na spacer. Policjanci apelują o rozwagę, by osoby udające się do lasu miały przy sobie telefon komórkowy, co w razie potrzeby ułatwi skontaktowanie się z nimi i odnalezienie.

W środę przed godziną 23. policjanci z Kościerzyny zostali powiadomieni, że kilka godzin wcześniej z domu letniskowego w Sycowej Hucie wyszedł 85-letni mężczyzna, który poszedł na spacer.

- Podczas zawiadamiania rodzina przekazała, że wcześniej nie zdarzyła się podobna sytuacja. Policjanci wspólnie ze strażakami natychmiast rozpoczęli akcję poszukiwawczą. Wszyscy funkcjonariusze policji
otrzymali informację o zaginięciu 85-latka i jego rysopis. Mundurowi z psem służbowym przeszukiwali lasy. Po godz. 24 strażacy znaleźli poszukiwanego mężczyznę na terenie podmokłym. 85-latek mówił, że zagubił się w lesie. Odnaleziony mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy - podaje asp. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji.

Policjanci apelują o rozwagę.

- Osoby udające się do lasu powinny mieć przy sobie telefon komórkowy, co w razie potrzeby znacznie ułatwi skontaktowanie się z nimi i odnalezienie - przestrzega asp. Piotr Kwidziński.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.