Wpadł, gdy wychodził z łupem - zatrzymał go 71-latek

czwartek, 18 lipca 2019 r., 11:44
fot. nadesłane/KPP Kościerzyna

Włamał się do jednej z piwnic w Kościerzynie. Gdy już opuszczał budynek z pełnym workiem łupów, przykuł uwagę 71-latka, który udaremnił 20-latkowi ucieczkę i zawiadomił policję. Młody mieszkaniec powiatu kartuskiego odpowie za kradzież z włamaniem.

71-letni mieszkaniec Kościerzyny ujął 20-letniego mieszkańca powiatu kartuskiego, gdy ten wychodził ze skradzionymi rzeczami z piwnicy jego sąsiadki.

- Każdy, kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Tak też uczynił w poniedziałkowe popołudnie 71-letni mieszkaniec Kościerzyny widząc, jak młody mężczyzna wychodzi z pełnym workiem z piwnicy sąsiadki. Natychmiast zadzwonił na numer alarmowy 112 - podaje asp. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji.

- Skierowani na miejsce policjanci zatrzymali ujętego 20-letniego mieszkańca powiatu kartuskiego. Technik kryminalistyczny zabezpieczył ślady, policjanci przesłuchali świadków. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 20-latek wyłamał skobel w drzwiach piwnicy, z wnętrza ukradł produkty spożywcze o wartości 200 zł, zapakował je w worek i próbował je ukraść. Zatrzymany mężczyzna w rozmowie z policjantami przyznał się do kradzieży - dodaje.

W środę 20-latek usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, co zagrożone jest karą pozbawienia wolności do dziesięciu lat.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.