Wymarzony kierunek na wakacje - Malediwy już nie tylko dla bogatych sław

środa, 17 lipca 2019 r., 11:47
fot. nadesłane

Malediwy to raj na Ziemi - niebieskie niebo, szafirowa woda, biały piasek i przyjemne drewniane chatki, które zachęcają do wypoczynku. Położony na Oceanie Indyjskim archipelag wysp to wciąż egzotyczne, ale coraz chętniej wybierane przez Polaków miejsce na wypoczynek. Malediwy stają się wymarzonym kierunkiem na wakacje i nie są już zarezerwowane wyłącznie dla bogatych sław.

Malediwy - wymarzony kierunek na wakacje?

Polacy coraz chętniej sięgają po katalogi biur podróży z egzotycznymi ofertami. Malediwy to dla nich urzeczywistnienie snu o idealnym urlopie, którym można chwalić się przed znajomymi. Do tej pory tak luksusowe wakacje były zarezerwowane wyłącznie dla sławnych i bogatych. Gwiazdy chętnie odpoczywały na Malediwach. Co jest takiego wyjątkowego w tym archipelagu wysp?

Co warto zobaczyć na Malediwach?

Malediwy mają bogatą ofertę turystyczną dla osób, które chcą odpocząć i zrelaksować się oraz dla amatorów mocnych wrażeń. Miłośnicy nurkowania mogą podziwiać wyjątkową rafę koralową, a spragnieni wypoczynku relaksować się na pięknych plażach lub w luksusowych domkach. Na turystów, którzy pragną lepiej poznać wyspę, czeka Male - stolica Malediwów. Na uwagę zasługuje szczególnie Huskuru Miskiiy - meczet pochodzący z XVII wieku. W jego wnętrzu znajdują się egzotyczne rzeźbienia wykonane w koralu. Warte zobaczenia jest również Muzeum Narodowe, którego siedzibą stał się dawny pałac sułtański. Więcej ciekawych wiadomości na temat raju na Ziemi zostało opisanych w artykule pt.: "Wakacje na Malediwach z Memories.pl".

Malediwy już nie tylko dla bogatych sław?

Sławy pokochały Malediwy ze względu na piękno archipelagu oraz swobodę, jaką daje zwiedzanie malowniczych wysepek na własną rękę. Niektóre z nich nie są zamieszkałe, można więc spędzić cały dzień na rajskiej plaży, oddając się przyjemności pływania, spacerowania, czy nurkowania. Doskonała opieka, nastawienie na zaspokajanie wszystkich, nawet najdrobniejszych potrzeb turystów sprawia, że na Malediwach każdy może poczuć się jak gwiazda. Wyjazd z Polski dla dwóch osób w pakiecie all inclusive to wydatek około 20 tysięcy złotych, dlatego Malediwy są chętnie wybierane przez młode pary. Więcej informacji o tym, gdzie mogą spędzić wakacje świeżo poślubieni małżonkowie, można znaleźć w artykule pt.: "Podróż poślubna na rajskich wyspach - najlepsze kierunki".

Malediwy to przepiękne miejsce, a każdy, kto je odwiedził, szybko zaczyna marzyć o powrocie. Przystępna dla wielu Polaków cena sprawia, że coraz więcej osób decyduje się spędzić swój wymarzony urlop w tym jednym z najpiękniejszych zakątków globu.

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.