Funkcje i możliwości nowoczesnych systemów alarmowych - czym jest centrala alarmowa?

środa, 17 lipca 2019 r., 06:41
fot. nadesłane

Nawet kilkunastoletnie samochody posiadają zabezpieczenia antykradzieżowe w postaci choćby immobilizera, który zabezpiecza pojazd przed nieautoryzowanym uruchomieniem. W systemy uniemożliwiające uruchomienie przez obcą osobę posiada każdy telefon komórkowy - od pinów, poprzez indywidualne wzory, aż po skan linii papilarnych. Nic dziwnego, że po wybudowaniu wymarzonego domu jednorodzinnego poszukujemy nie tylko dobrego ubezpieczenia, ale i systemu alarmowego, który zadbałby o nasze bezpieczeństwo. Nowoczesne instalacje alarmowe doskonale ochronią nasz dom w dzień i w nocy.

Bezpieczny dom

Aby budynek był bezpieczny, ważne jest nie tylko zabezpieczenia przed niepowołanym wejściem, naruszeniem miru domowego, ale i nas samych w momencie korzystania z wielu urządzeń i systemów. W trakcie snu chcemy się czuć bezpiecznie zarówno przed włamywaczem, jak i cichym zabójcą, któremu na imię tlenek węgla. Dlatego podstawą jest zespół czujników rozlokowanych tak, aby pokrywały swoim zasięgiem newralgiczne punkty w domu. Kolejnym krokiem jest inwestycja w bardziej rozbudowany system alarmowy z czujnikami ruchu. Świetne, bezprzewodowe rozwiązania znajdziemy na stronie polskiego producenta https://zamel.com.

Zabezpieczenie posesji przed intruzem

Po zainstalowaniu w domu czujek i alarmów warto zając się terenem posesji. Można zainwestować w dobrego psa stróżującego, jednak opcja ta będzie dotyczyć tylko takich rodzin, które mają doświadczenie z pracą z psami o mocnym charakterze. Specjaliści polecają instalację automatyki bramy i furtki połączonej z domofonem. Jak przeprowadzić taką instalację i w czym ona pomaga, opisuje artykuł: "Zabezpieczenia i alarmy w domu - jak automatycznie chronić posiadłość za pomocą domofonów".

Zaawansowane funkcje nowoczesnej instalacji alarmowej

Często instalacja alarmowa kojarzy nam się z głośno wyjąca syreną, na którą nikt, oprócz dołączających do chóru psów, nie reaguje. Nowoczesne instalacje współpracują z innymi systemami inteligentnego domu. Reagują i powiadamiają nas nie tylko w przypadku nieoproszonych gości truchtających po zbitym szkle okna, ale mogą również przesłać nam informację o zalaniu podłóg, niedomkniętych drzwiach, pozostawionym czajniku czy otwartej bramie wjazdowej.

Wyposażenie nowo zakupionego samochodu w instalacje alarmową jest dla nas czymś naturalnym. Natomiast mało osób, oprócz ubezpieczenia, sięga po rozwiązania czuwające nad naszym domem i nami. Warto zainwestować w ochronę mienia i zdrowia także na tym polu i wyposażyć dom oraz posesje w odpowiednie środki ochrony.

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.