Loryniec. Doprowadził do "czołówki" z innym pojazdem - był nietrzeźwy

wtorek, 16 lipca 2019 r., 08:43

Utratą prawa jazdy zakończyła się przejażdżka fordem dla 33-letniego mężczyzny, który doprowadził do czołowego zderzenia z innym pojazdem. Okazało się bowiem, że nie tylko nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, ale był też nietrzeźwy.

Do zdarzenia doszło w poniedziałkowe popołudnie w Loryńcu.

- Z ustaleń pracujących na miejscu zdarzenia funkcjonariuszy wynika, że kierujący Fordem Galaxy 33-letni mężczyzna nie dostosował prędkości do warunków ruchu, wskutek czego zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie czołowo zderzył się z volkswagenem, którym kierował 51-letni mężczyzna. Poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, 33-latek wydmuchał 0,6 promila alkoholu. Zatrzymano mu prawo jazdy. Drugi kierujący był trzeźwy - informuje st. sierż. Mateusz Czucha, p.o. rzecznika prasowego Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie.

Funkcjonariusze po raz kolejny przypominają, że za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grożą surowe sankcje karne - kara pozbawienia wolności do lat dwóch, minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz minimum 5.000 zł świadczenia pieniężnego. Ponadto warto pamiętać, że nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu.

Policjanci apelują do kierowców, którzy są niepewni co do swojego stanu trzeźwości, aby przed siadaniem za kierownicę odwiedzić komisariat i poddać się badaniu alkomatem. Jest to darmowe, a z pewnością uchroni nas przed późniejszymi ewentualnymi sankcjami karnymi.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.