Kościerski magistrat sceną sztuk audiowizualnych. Widowiskowy pokaz juz w sobotnią noc

środa, 17 lipca 2019 r., 10:29

Już w sobotę późnym wieczorem mieszkańcy Kościerzyny i nie tylko będą mogli wziąć udział w wyjątkowym pokazie łączącym światło i dźwięk - videomappingu 3D. Pokaz, który zostanie wyświetlony na budynku kościerskiego magistratu, w widowiskowy i niekonwencjonalny sposób przekaże treści edukacyjne, zachęcając do badań profilaktycznych. Jest to kolejny z elementów projektu "Profilaktyka raka jelita grubego szansą na wydłużenie aktywności zawodowej mieszkańców woj. Pomorskiego".

Jak mówić o profilaktyce w niebanalny, zaskakujący sposób? Odpowiedz już 20 lipca przed budynkiem Urzędu Miasta w Kościerzynie. O 22.30 będzie można obejrzeć wyjątkowe widowisko łączące ze sobą światło i dźwięk.

Video Mapping - to nowoczesna technologia wyświetlania wizualizacji na budynkach, przedmiotach  oraz innych obiektach. Technika ta wykorzystuję strukturę płaszczyzn na których dana projekcja jest wyświetlana. Mapa obiektu oraz doskonałe ustawienie projektora/projektorów daje możliwość uzyskania niesamowitego widowiska multimedialnego, które może być obserwowane jednocześnie przez setki widzów.

Bezpłatny pokaz dla mieszkańców Kościerzyny i okolic jest częścią trzyletniej kampanii społecznej  "Rzeczywistość zaskakuje. Nie daj się zaskoczyć - zrób kolonoskopię", realizowanej przez COPERNICUS PL Sp. z o.o.

Jednym z jej ubiegłorocznych efektów jest mural na budynku Technikum Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Kościerzynie. U progu tegorocznej wiosny na jednym z drzew na kościerskim rynku zawisły zawisły z kolei pomarańcze. Warto dodać, że powiat kościerski należy do obszarów "białych plam", czyli obszarów o najniższej zgłaszalności na profilaktyczne badania kolonoskopowe.

 - Powiat kościerski należy do obszarów tzw. "białych plam", czyli powiatów o najniższej wykonywalności badań kolonoskopowych. Wierzymy, że wyjątkowa oprawa wizualna i niestandardowe podejście do tematu zachęci mieszkańców do przyjrzenia się bliżej zagadnieniu profilaktyki nowotworowej - mówi Małgorzata Kondek, koordynator projektu.

Z bezpłatnych badań kolonoskopowych mogą skorzystać kobiety i mężczyźni aktywni zawodowo w wieku:

- 50-65 lat, którzy nie mają objawów raka jelita grubego, a także w ciągu ostatnich dziesięciu lat nie wykonywali badania kolonoskopowego

- 40-65 lat bez objawów raka jelita grubego, które miały w rodzinie krewnego pierwszego stopnia (rodzice, rodzeństwo, dzieci) z rakiem jelita grubego

- 25-65 lat pochodzące z rodziny z zespołem Lyncha

Bezpłatne badania kolonoskopowe można wykonać między innymi w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie. Do projektu można się zgłosić poprzez formularz na stronie www.kolonoskopia-pomorze.pl lub poprzez kontakt telefoniczny z infolinią pod numerem (58) 727 01 30.

Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

AL
info. COPERNICUS Podmiot Leczniczy Sp. z o.o.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.