IV Regaty Żeglarskie o Puchar Wójta Gminy Karsin

czwartek, 18 lipca 2019 r., 08:12
fot. nadesłane/Klub Żeglarski "WDA" Borsk

W sobotę, 6 lipca we Wielu odbyły się kolejne regaty w klasie Optymist, które zgromadziły 15 jachtów reprezentujących gminy Karsin oraz Czersk. Zawody wygrał Przemysław Kędzierski z Czerska.

Na jeziorze w Wielu rozegrano IV Regaty Żeglarskie o Puchar Wójta Gminy Karsin. Mimo pochmurnej i chwilami deszczowej pogody, udało się rozegrać cztery wyścigi. Na żaglówkach klasy Optymist ścigali się zawodnicy z gminy Karsin i Czersk.

- Tym razem nasi przyjaciele z Czerska zrewanżowali się za nasz wcześniejszy sukces w regatach Largo. Zawody wygrał Przemysław Kędzierski z Czerska - podaje organizator regat, Klub Żeglarski "WDA" Borsk.

Reprezentanci gminy Karsin zajęli kolejno następujące miejsca:
2. miejsce - Szymon Domański
3. miejsce - Jakub Sałata
8. miejsce - Szymon Wirkus
10. miejsce - Wojciech Florek
11. miejsce - Piotr Widera
13. miejsce - Zofia Borzyszkowska
14. miejsce - Damian Narloch
15. miejsce - Jan Baczyński

Jasiu Baczyński był jednocześnie najmłodszym uczestnikiem regat i otrzymał z rąk sekretarza gminy Karsin pamiątkowy puchar.

Nad bezpieczeństwem zawodników czuwali ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Wielu.

oprac. AL
info. Klub Żeglarski "WDA" Borsk

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.