Olimpia Breza mistrzynią Polski w biegu na 3000 metrów

środa, 17 lipca 2019 r., 08:50
fot. nadesłane

Kolejny sukces na swoim koncie ma Olimpia Breza, uczennica I Liceum Ogólnokształcącego w Kościerzynie. Podopieczna Wojciecha Pobłockiego podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (MP U18) wywalczyła złoty medal. Jest to już trzeci złoty krążek młodej kościerskiej zawodniczki w tym roku. Tym razem wybiegała go na dystansie 3.000 metrów.

Olimpia Breza to uczennica I Liceum Ogólnokształcącego w Kościerzynie. Młoda kościerska biegaczka, która przygodę z bieganiem rozpoczęło dopiero przed trzema laty, już może pochwalić się sporym medalowym dorobkiem. Po występie na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży wzbogaciła kolekcję krążków o kolejny złoty medal, już trzeci w tym roku.

Tym razem zawodniczka Remusa Kościerzyna stanęła do rywalizacji w biegu na 3.000 metrów. Ukończyła go z najlepszym czasem 9.38.83, zdecydowanie wygrywając z pozostałymi zawodniczkami.

- Olimpia podjęła walkę od samego początku biegu w wyznaczonym tempie. Po pierwszym kilometrze biegu wyraźnie zaznaczyła swoją przewagę 3.10, drugi km 3.19 i ostatni km 3.09. Praktycznie potraktowała ten bieg jako sprawdzian przed Olimpiadą Młodzieży Europy, która odbędzie się w Baku od 19 do 26 lipca. Ma tam bardzo duże szanse na dobry występ, tym bardziej że widać jeszcze rezerwę. Wyraźnie zwolniła drugi kilometr oszczędzając siły na mistrzostwa Europy - ocenia trener Wojciech Pobłocki.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.