Paradise z gradem nagród na Międzynarodowym Festiwalu Tańca "La Costa Musical" w Hiszpanii

poniedziałek, 15 lipca 2019 r., 11:11
fot. nadesłane

Karsiński zespół taneczny Paradise przyzwyczaił już nas do tego, że udział w festiwalach i konkursach kończy z medalami, nagrodami i wyróżnieniami. Nie inaczej było i tym razem. Podczas Międzynarodowego Festiwalu Tańca "La Costa Musical" w Hiszpanii zespół zdobył aż dwa pierwsze miejsca. Co więcej, choreograf zespołu Iwona Laska została wyróżniona za najlepsze show taneczne całego Top Art Festival.

Na przełomie czerwca i lipca w Hiszpanii odbył się prestiżowy Międzynarodowy Festiwal Tańca "La Costa Musical". Wzięło w nim udział 48 tancerzy grupy Paradise, którzy rywalizowali w kategorii tanecznej formacje dance show w dwóch kategoriach wiekowych: juniorzy i seniorzy. Członkami zespołu są dzieci i młodzież z terenu gminy Karsin i miasta Czersk oraz powiatu kościerskiego.

Jury Top Art Festiwal składało się głównie z tancerzy i choreografów jednej z najlepszych szkół w Barcelonie BCH Barcelona City Balet w składzie: Daniel Sense, Elisabeth Perez, Georginia Rigola, Carlos Bonilla, Paweł Krawczonek. Przyznało ono aż dwa pierwsze miejsca karsińskim tancerzom za choreografię dance show "Chopin" i "Burleska". Zespół otrzymał nagrodę pieniężną w wysokości 500 Euro. Co więcej, choreograf zespołu Iwona Laska została wyróżniona za najlepsze show taneczne całego festiwalu Top Art Festval.

Dodajmy, że w ramach festiwalu Top Art Festival zespół Paradise miał okazję uczestniczyć w warsztatach z tańca współczesnego i hip hop z meksykaninem, tancerzem ze Szkoły Baletowej w Barcelonie - Ricardo Bravo. Top Art. Festiwal zakończył się wspólnymi warsztatami Flamenco ze świetnym i bardzo doświadczonym tancerzem Jose Loeon.

- Zdobyte laury były dla nas szczególnym wyróżnieniem, które jest efektem bardzo ciężkiej pracy.
Każdy zespół przyjeżdżając na taki festiwal jest bardzo dobrze przygotowany i liczy na dobry wynik, bo wie ile pracy w to włożył, żeby stworzyć perfekcyjną choreografię taneczną. Wiedzieliśmy, że jesteśmy bardzo dobrze przygotowani i mamy wyjątkowe choreografię i mieliśmy nadzieję, że jury festiwalu to dostrzeże. I tak też się stało. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyniku - podkreśla Iwona Laska.

- Wyróżnienie jakie otrzymałam od jury festiwalu było dla mnie wielkim zaskoczeniem i niewątpliwie miłą niespodzianką. W mojej 18-letniej pracy wielokrotnie otrzymywałam różnego rodzaju wyróżnienia, ale na konkursach i turniejach w kraju. Nie otrzymałam jeszcze takiego wyróżnienia na imprezie o randze międzynarodowej. Moje choreografię uznano za najlepsze show całego festiwalu. Czuję się bardzo wyróżniona i doceniona - podsumowuje.

oprac. AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.