Poradnik wynajmowania samochodu

poniedziałek, 15 lipca 2019 r., 09:39
fot. nadesłane

Coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z usługi w postaci wynajmu samochodu. Dotyczy to zarówno wynajmu krótko- jak i długoterminowego. W przypadku przedsiębiorców najczęściej wybór pada na dłuższe wynajmowanie pojazdów, które stanowią firmową flotę. Z kolei klienci indywidualni często korzystają z możliwości wynajęcia auta w na urlop. Samochody można wypożyczać tak naprawdę, gdziekolwiek się pojedzie i to w bardzo wygodny sposób, gdyż przez Internet. Cała procedura jest łatwa i szybka.

Wynajem samochodu - czego będziemy potrzebować w celu dokonania rezerwacji auta?

Do wynajęcia auta potrzebować będziemy oczywiście prawo jazdy, ale to nie wszystko. Konieczny jest także drugi dokument tożsamości dla potwierdzenia danych z prawa jazdy. Do tego dochodzi karta kredytowa. Chodzi tuta o podanie jej numeru i CVV podczas składania rezerwacji na stronie internetowej wypożyczalni. Karta musi obowiązkowo być na nazwisko osoby wypożyczającej auto, czyli na nazwisko kierowcy. Trzeba mieć także dodatkowe pieniądze na karcie, które przeznaczone są na kaucję lub wkład własny w postaci ubezpieczenia. Jeśli chodzi o wysokość takiej kaucji, to jest ona uzależniona od firmy, z usług której zdecydujemy się skorzystać. Znaczenie ma także czas wynajmu i rodzaj wybranego ubezpieczenia.

Na co powinno się zwrócić uwagę, wynajmując samochód online?

Każda wypożyczalnia samochodów Gdańsk ma swoje zasady i warunki korzystania z ich usług, z którymi potencjalny klient powinien się szczegółowo zapoznać. Jest kilka kwestii, na które trzeba zwrócić uwagę podczas wynajmu auta przez Internet. Jedną z nich jest termin wynajmu. Zasada jest taka, aby rezerwować pożądany model pojazdu z bardzo dużym wyprzedzeniem czasowym, szczególnie w przypadku wyjazdu podczas sezonu. Kolejną kwestią jest miejsce wynajmu - najczęściej taniej jest wypożyczyć samochód na lotnisku niż w centrum miasta. Dalej mamy czas wynajmu. Ważne jest to, aby trzymać się ustalonych terminów, gdyż w przypadku ich przekroczenia narażamy się na konieczność uiszczenia dodatkowej opłaty. Wiek też ma znaczenie przy wynajmowaniu auta - wiele wypożyczalni pobiera dodatkowe opłaty w przypadku kierowców poniżej 25 roku życia. Należy zwrócić uwagę również na to kiedy i czy można anulować rezerwację pojazdu oraz na limit kilometrów.

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.