Costerina 2019. Jubileuszowe Targi Książki Kaszubskiej i Pomorskiej

sobota, 13 lipca 2019 r., 15:22
fot. AL

Targi Książki Kaszubskiej i Pomorskiej Costerina 2019 za nami. Każdy kto w sobotnie południe odwiedził kościerski Rynek mógł nie tylko zaopatrzyć się w nowe publikacje, ale porozmawiać także z ich autorami. Jednym z punktów targów było też wręczenie nagród i wyróżnień w konkursie wydawnictw literatury kaszubskiej i pomorskiej.

Już po raz 20. kościerski Rynek wypełnił się wydawcami i autorami z Pomorza i Kaszub. Tradycyjnie targi, których celem jest promocja autorów i wydawnictw literatury kaszubskiej i pomorskiej, nawiązywanie nowych kontaktów i współpracy, tworzenie forum dla zawierania umów oraz bezpośrednia sprzedaż, spotkały się ze sporym zainteresowaniem nie tylko ze strony mieszkańców Kościerzyny, ale też i okolicznych powiatów, jak i turystów.

Poza bogatą ofertą wydawniczą na wszystkich, którzy odwiedzili kościerski Rynek, czekało też mnóstwo atrakcji. Organizatorzy zaplanowano też bowiem występ wokalisty i gitarzysty Pawła Ruszkowskiego, wywiad z pisarką Barbarą Kosmowską, czy teatrzyk "Miś Niegrzeczniś" z Krakowa. Poza tym w programie pojawiła się również fotobudka, bookcrossing, malowanie figurek gipsowych, wykonywanie zwierzątek z balonów, masek z papieru oraz malowanie twarzy.

Jednym z punktów targów było też wręczenie nagród i wyróżnień w konkursie wydawnictw literatury kaszubskiej i pomorskiej.

Tegoroczne, dwudzieste targi zwieńczyło wspólne zdjęcie na pamiątkę tego jubileuszowego święta książki.

Organizatorami XX Kościerskich Targów Książki Kaszubskiej i Pomorskiej byli: Burmistrz, Rada Miasta oraz Biblioteka Miejska w Kościerzynie.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.