Maturzysto wybierasz się na studia? Powalcz o stypendium

piątek, 12 lipca 2019 r., 09:03

Rozpoczęła się XVIII edycja programu stypendialnego współfinansowanego przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Stolem. Mogą z niego skorzystać tegoroczni maturzyści, którzy w październiku rozpoczną studia na uczelni publicznej. Sprawdź, jakie wymagania musisz spełnić, by otrzymać stypendium w wysokości 5.000 zł.

Osoby, które chciałyby wziąć udział w programie muszą spełniać kilka warunków. Program obejmuje osoby zamieszkujące teren LGD Stolem w skład którego wchodzą gminy: Kościerzyna - wiejska, Nowa Karczma, Karsin, Dziemiany, Lipusz. O stypendium mogą ubiegać się tylko tegoroczni maturzyści. Należy posiadać dokument, który potwierdzi fakt, że osoba, ubiegająca się o udział w programie złożyła aplikację bądź została przyjęta na I rok stacjonarnych (dziennych) studiów magisterskich (realizowanych w trybie jednolitym lub dwustopniowym) na polskiej państwowej uczelni wyższej.

Kolejnym ważnym aspektem jest to, iż student musi pochodzić z rodziny, gdzie dochód nie przekracza 1.688 zł (brutto) miesięcznie. Wyjątek jest tylko wtedy, gdy członkiem rodziny jest dziecko niepełnosprawne. Do wniosku należy dołączyć dochód brutto z czerwca 2019 roku. Dodajmy również, że liczą się tutaj też wyniki osiągnięte na egzaminie maturalnym. Trzeba było zdobyć co najmniej 90 punktów. Liczbę punktów należy obliczyć na podstawie algorytmu, który dostępny jest tutaj.

Osoby, które zakwalifikują się do programu otrzymają 5.000 zł, które zostanie przyznawane w kwocie 500 zł netto miesięcznie.

Dokumenty można składać w biurze LGD Stolem od poniedziałku do piątku od godziny 8. do godziny 15. Trzeba wypełnić wniosek o przyznanie rekomendacji na stypendium pomostowe, a także dołączyć kopię świadectwa dojrzałości i zaświadczenie o przyjęciu na studia, jeżeli osoba ubiegająca się o stypendium takie posiada. Wnioski o rekomendację LGD Stolem należy złożyć do 31 lipca.

W razie jakichkolwiek pytań czy wątpliwości, niezbędną pomoc uzyskasz pisząc na adres mailowy biuro@lgdstolem.pl bądź dzwoniąc na numer 58 680-05-70 lub 503 124 612.

Więcej informacji można uzyskać na stronie www.stypendia-pomostowe.pl.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.