Weekend z targami książki i wieczorem disco polo

czwartek, 11 lipca 2019 r., 12:36

XX Kościerskie Targi Książki Kaszubskiej i Pomorskiej "Costerina 2019", Wieczór Disco Polo w Kościerzynie z Mejk, Mateuszem Mijal i Power Play, Rajd Rowerowy w Dziemianach, czy Międzynarodowy Festiwal Akordeonowy w Sulęczynie - między innymi takie propozycje przygotowano na najbliższy weekend w naszym regionie.

Muzyczny weekend w Tawernie Żeglarskiej we Wdzydzach

Stanica Wodna PTTK we Wdzydzach zaprasza na kolejny muzyczny weekend. W tej weekendowej odsłonie na scenie pojawią się Vintage-Akustycznie, czyli duet Krzysztof Wałecki i Darek Pietrzak oraz zespół Wehikuł Czasu. Wszystkie koncerty rozpoczynają się o godz. 21. Na wszystkie koncerty wstęp wolny!

XX Kościerskie Targi Książki Kaszubskiej i Pomorskiej "Costerina 2019"
Już po raz 20. kościerski Rynek wypełni się wydawcami i autorami z Pomorza i Kaszub. W sobotę, 13 lipca odbędą się tam jubileuszowe XX Kościerskie Targi Książki Kaszubskiej i Pomorskiej "Costerina 2019". Poza bogatą ofertą wydawniczą na wszystkich, którzy odwiedzą kościerski Rynek, będzie czekać mnóstwo atrakcji. O godz. 11.30 zaplanowano występ wokalisty i gitarzysty Pawła Ruszkowskiego oraz wywiad z pisarką Barbarą Kosmowską, a o 12.30 teatrzyk "Miś Niegrzeczniś" z Krakowa. Poza tym - fotobudka, bookcrossing, malowanie figurek gipsowych, zwierzątka z balonów, maski z papieru i malowanie twarzy. O godz. 14.00 nastąpi uroczyste ogłoszenie wyników konkursu wydawnictw literatury kaszubskiej i pomorskiej, po którym planuje się wykonać wspólne zdjęcie na pamiątkę tego jubileuszowego święta książki. Celem targów jest promocja autorów i wydawnictw literatury kaszubskiej i pomorskiej, nawiązywanie nowych kontaktów i współpracy, tworzenie forum dla zawierania umów oraz bezpośrednia sprzedaż.

Wieczór Disco Polo w Kościerzynie
Kościerski Dom Kultury co weekend zaprasza mieszkańców, jak i turystów na kościerski Rynek, gdzie odbywają się muzyczne wieczory. Sobotni wieczór 13 lipca upłynie pod znakiem disco polo. Na plenerowej scenie miasta wystąpią takie zespoły, jak Mejk, Mateusz Mijal oraz Power Play.

Dobrogoszcz. Festyn wiejski
Już w najbliższą sobotę na placu przy Ochotnicze Straży Pożarnej w Dobrogoszczu odbędzie się festyn wiejski. W programie atrakcje dla dzieci oraz impreza dla dorosłych z zespołem TIBOR. Organizatorami festynu są: sołectwo Dobrogoszcz, Zakład Sportu, Kultury i Turystyki Gminy Kościerzyna oraz gmina Kościerzyna.

Rajd Rowerowy w Dziemianach
Ośrodek Kultury w Dziemianach zaprasza na Rajd Rowerowy. Trasa niedzielnego rajdu będzie wiodła urokliwymi zakątkami gminy Dziemiany. Start będzie miał miejsce w Dziemianach, skąd miłośnicy dwóch kółek udadzą się w kierunku miejscowości Turzonka, Mały Jabłuszek, Dywan, Borsztal, by powrócić do Dziemian. W Borsztalu zaplanowano odpoczynek przy ognisku z kiełbaskami. Powrót przewidziano na godz. 18. Osoby niepełnoletnie proszone są o zgodę rodziców.

Międzynarodowy Festiwal Akordeonowy w Sulęczynie
W tym roku nie trzy, a aż pięć dni muzycznej uczty czeka na uczestników XVII Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego w Sulęczynie. Inauguracja festiwalu, który do Sulęczyna przyciąga tłumy fanów muzyki i akordeonowych brzmień, nastąpi w niedzielę 14 lipca. Tradycyjnie pierwszy z koncertów odbędzie się w kościele św. Trójcy w Sulęczynie, a wystąpi podczas niego Cuarteo Re!Tango & Caio Rodriguez w towarzystwie orkiestry kameralnej pod dyrekcją Łukasza Peruckiego. Koncert będzie połączony z premierą płyty "Milonga" Cuarteto Re!Tango.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.