Jakie usługi świadczy zakład pogrzebowy?

poniedziałek, 8 lipca 2019 r., 21:28
fot. nadesłane

Zakład pogrzebowy to firma, z której usług korzysta się niestety tylko w przykrych sytuacjach. Dlatego też nie wszyscy dobrze wiedzą, jaki zakres usług oferują tego typu przedsiębiorstwa. Otóż warto zapoznać się, w jaki sposób zakłady pogrzebowe ułatwiają przykre chwile rodzinom zmarłych i jakie usługi pełnią. Obecnie nowoczesne zakłady pogrzebowe oferują znacznie szerszy zakres usług niż jeszcze kilkanaście lat temu.

Reprezentowanie rodziny zmarłego

Zakłady pogrzebowe coraz częściej świadczą usługi związane z dopełnieniem wszystkich formalności w urzędach stanu cywilnego lub ZUS-ie i KRUS-ie. Pozwala to odciążyć rodziny będące w żałobie lub pomóc im, kiedy oni sami nie są w stanie dopilnować wszystkich formalności.

Sprzedaż artykułów

Pogrzeb wiąże się z koniecznością zakupu przedmiotów, o których kupnie na co dzień wcale się nie myśli. Zakłady pogrzebowe oferują sprzedaż urn i trumien, odzieży żałobnej dla zmarłych, kwiatów i wiązanek. Dzięki temu zdejmują ze zmarłych obowiązek załatwiania kolejnych spraw w innym miejscu.

Transport, kremacja, pochówek

Jeżeli profesjonalny zakład pogrzebowy Gliwice - http://www.quovadis-pogrzeby.pl/kontakt/gliwice/ Warszawa czy Szczecin, wszędzie świadczy się usługi związane z transportem zwłok. To prawdziwy filar działalności zakładów pogrzebowych. Ponadto są one odpowiedzialne także za pochówek, jeżeli zmarła osoba ma spocząć na cmentarzu. Coraz więcej zakładów pogrzebowych oferuje także usługi z zakresu kremacji. Odbywają się one zazwyczaj w krematorium należącym do zakładu lub krematoriach współpracujących.

Tanatokosmetyka

Wiele osób kojarzy sobie działania zakładu pogrzebowego z przygotowaniem zmarłego do pogrzebu. Całkiem słusznie, bo większość z nich świadczy usługi tanatokosmetyczne, dokonuje balsamowania oraz innych, podobnych usług. Niestety często takie zabiegi są konieczne.

Jak widać, obecnie zakłady pogrzebowe coraz bardziej rozszerzają swoją działalność. Wynika to ze zmieniającej się mentalności ludzi oraz nowych potrzeb. Warto zapoznać się z ofertą takich firm i wykorzystać ją jak najlepiej w tym trudnym czasie.

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.