Wyniki matur 2019 - jak poradziła sobie młodzież w powiecie kościerskim?

poniedziałek, 8 lipca 2019 r., 10:54

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Gdańsku opublikowała wyniki tegorocznych egzaminów maturalnych. W powiecie kościerskim pozytywnie napisało je 78 proc. zdających. Średnie wyniki maturzystów w regionie były nieco niższe niż średnie wyniki w województwie.

W województwie pomorskim do egzaminów maturalnych przystąpiły 14.601 absolwentów szkół ponadgimnazjalnych, w tym 9.140 absolwentów liceów i 5461 absolwentów techników. Egzamin z wynikiem pozytywnym ukończyło 78,4 proc. absolwentów, czyli 11.439 osób, z tego 2.064 będą miały szansę na poprawienie wyniku w sierpniu (1098 nie zdało egzaminu z więcej niż jednego przedmiotu i tym samym nie ma prawa do poprawki). Wśród absolwentów liceów zdało 85,2 proc., natomiast techników 66,9 proc.

Średni wynik z egzaminu z języka polskiego w województwie to 50 proc., z matematyki 57 proc., natomiast z języka angielskiego 73 proc.

W powiecie kościerskim do egzaminu dojrzałości przystąpiło 510 maturzystów. Pozytywny wynik z matury uzyskało 397 osób, tj. 78 proc.

Do egzaminu z języka polskiego przystąpiło 517 maturzystów, pozytywnie napisało go 97 proc., to jest 503 osoby. Średni wynik, jaki uzyskiwali piszący w powiecie kościerskim to 55 proc. Z egzaminem z matematyki zmierzyło się 516 osób, 416 napisało go pozytywnie (81 proc.). Średni wynik uzyskiwany przez młodzież to 53 proc. Maturę z języka angielskiego pisało 491 osób, pozytywny wynik uzyskały 454 osoby (92 proc.), średni wynik to 64 proc.

Z egzaminem z biologii zmierzyły się w powiecie kościerskim 94 osoby. Średni wynik uzyskiwany przez piszących to 24 proc. Na egzamin z chemii zdecydowało się 44 osoby, średni wynik to 25 proc. Niezmiennie sporą popularnością wśród piszących cieszy się geografia. Na egzamin z tego przedmiotu zdecydowało się 145 maturzystów, średni wynik to 27 proc. Do matury z historii przystąpiło 38 osób, średni wynik to 31 proc. Na egzamin z wiedzy o społeczeństwie zdecydowało się 29 osób, średni wynik z niego to 24 proc.

Przy egzaminach na poziomie rozszerzonym nie ma progu zdawalności. Maturzyści zaliczają go pozytywnie niezależnie od wyniku, jaki uzyskają. Im jednak jest on wyższy, tym większe są szanse na dostanie się na wymarzony kierunek studiów.

Pisemne poprawki z egzaminów maturalnych zaplanowano na 20 sierpnia.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.