Dwa wypadki - cztery osoby w szpitalu

poniedziałek, 8 lipca 2019 r., 09:54

W sobotni wieczór służby ratunkowe aż dwukrotnie interweniowały przy zdarzeniach drogowych. Na trasie Wiele-Karsin kierując VW Passat 35-letnia kobieta uderzyła w drzewo, godzinę później w Szarlocie 40-letni Białorusin jadący renault wypadł z drogi i zatrzymał się w przydrożnym rowie na drzewie. Wskutek tych zdarzeń do szpitala przetransportowano łącznie cztery osoby.

Do pierwszego z tych zdarzeń doszło około godziny 21.40 na trasie Wiele - Karsin.

- Z ustaleń pracujących na miejscu zdarzenia funkcjonariuszy wynika, że kierująca VW Passatem 35-letnia kobieta na prostym odcinku drogi z nieznanych przyczyn zjechał na pobocze, gdzie uderzyła w przydrożne drzewo. W wyniku zdarzenia do szpitala przetransportowano kierującą pojazdem oraz 28-letniego pasażera. Kierująca passatem 35-latka była trzeźwa - podaje st. sierż. Mateusz Czucha, p.o. rzecznika prasowego kościerskiej policji.

Z kolei około 23. służby zostały skierowane na miejsce zdarzenia, do którego doszło na odcinku między Rybakami a Kościerzyną.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący renault 40-letni obywatel Białorusi jadąc w kierunku Kościerzyny na łuku drogi w prawo stracił panowanie nad pojazdem, zjechał do przydrożnego rowu, gdzie uderzył w drzewo - informuje st. sierż. Mateusz Czucha.

Jak dodaje, 40-latek nie posiadał uprawnień do kierowania. Do szpitala przetransportowano dwóch pasażerów - 39-letniego i 42-letniego obywateli Białorusi.

Szczegółowe okoliczności i przyczynę obu tych zdarzeń wyjaśnia kościerska policja.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.