Trwa festiwal smaków. W Starej Kiszewie królują pierogi i kluski

sobota, 6 lipca 2019 r., 18:14
fot. AL

Pokazy kulinarne, prezentacja sztuki carvingu, degustacje pierogów i innych dań, występy muzyczne, czy wesołe miasteczko - tak w wielkim skrócie można opisać trwający w Starej Kiszewie Festiwal Kiszewskie Smaki. Na godzinę 20. zaplanowano wielką degustację pierogów z sosem grzybowym. Na scenie pojawią się też Czerwone Gitary oraz Andre.

W sobotnie popołudnie na stadion w Starej Kiszewie zawitali amatorzy pysznej kuchni i dobrej zabawy. Festiwal Kiszewskie Smaki odbywa się tam już po raz szósty. Uczestnicy wydarzenia mają więc okazję obejrzeć profesjonalne pokazy kulinarne oraz zapoznać się ze sztuką carvingu.

Na tegorocznej imprezie królują pierogi, zarówno te tradycyjne, pieczone, chińskie, smażone, drożdżowe, jak i gotowane. Na scenie kulinarnej można więc posmakować różnorodnych pierogów z całego świata, z ciekawymi nadzieniami, sosami i dodatkami.

Nie braknie też Kramów z Lokalnymi Wystawcami. Odwiedzający kramy mogą poznać tradycyjne smaki kuchni regionalnej dzięki Kołom Gospodyń Wiejskich, a także zakupić wyjątkowe produkty i wyroby.

O godzinie 20. odbędzie się wielka degustacja pierogów na słono w sosie grzybowym, poolporków w maślanej bułce, czy szarych klusek. Ponadto na koncertowej scenie wystąpią Czerwone Gitary oraz Andre.

VI Festiwal Kiszewskich Smaków zwieńczy natomiast pokaz fire show oraz zabawa taneczna.

Fotorelację z koncertu Andre można obejrzeć tutaj.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.