Muzyczne powitanie lata w Kościerzynie

piątek, 5 lipca 2019 r., 22:02
fot. AL

Kościerzynianie już od kilku lat witają lato muzycznie. W tym roku rynek wypełnił się po fanami muzyki góralskiej i folkowej. Na scenie zaprezentował się bowiem, znany już kościerskiej publiczności, Paweł Gołecki z zespołem.

Sezon letni oficjalnie rozpoczęty. W rytm muzycznych przebojów powitali go mieszkańcy Kościerzyny i turyście. Cykl letnich koncertów na kościerskim Rynku zainaugurował występ Pawła Gołeckiego z zespołem. Publiczność bawiła się zatem przy muzyce folkowej i góralskiej.

A już za tydzień, w sobotę 13 lipca Kościerski Dom Kultury zaprasza na wieczór disco polo. Na scenie pojawią się: Power Play, Mejk oraz Mateusz Mijal. Z kolei 20 lipca święto miasta. Mieszkańcy Kościerzyna uczczą go muzycznie. W tym roku, podczas głównych obchodów święta Serca Kaszub, na scenie miejskiego stadionu, wystąpią Mateusz Ziółko, Maryla Rodowicz i zespól Long&Junior.

Jako pierwszy na scenie zaprezentuje się zespół disco polo Long&Junior, znany z takich utworów, jak: Tańcz, tańcz, tańcz, Kolorowa sukienka, czy Bądź moją królową. Następnie na scenie pojawi się Mateusz Ziółko - polski piosenkarz, pianista i autor piosenek. Był członkiem składu koncertowych projektów muzycznych, takich jak: Michael Jackson Symfonicznie, Freddie Mercury Symfonicznie czy Queen Story.

Gwiazdą wieczoru niewątpliwie będzie Maryla Rodowicz, która na scenie z powodzeniem funkcjonuje już od ponad pół wieku. W swoim dorobku ma około dwa tysiące piosenek. Koncertowała na całym świecie: w Europie, Ameryce, Australii, Azji. Jest laureatką wielu nagród i uczestniczką wielu polskich i światowych festiwali muzycznych.

10 sierpnia na Rynku w Kościerzynie wystąpi z kolei Ania Dąbrowska. A to jeszcze i tak nie wszystkie muzyczne akcenty nadchodzącego lata w Kościerzynie.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.