Kolejne sukcesy Olimpii Brezy

piątek, 5 lipca 2019 r., 09:56
fot. archiwum

Kolejne sportowe sukcesy na swoim koncie ma Olimpia Breza. Jako reprezentantka Polski podczas czwórmeczu lekkoatletycznym w Kijowie została wicemistrzynią na dystansie 1.500 metrów. Sukces Olimpii i innych zawodników przełożył się na trium reprezentacji Polski w klasyfikacji generalnej.

W minioną sobotę w Kijowie rozegrano czwórmecz lekkoatletyczny w kategorii U18. W mistrzostwach z dorobkiem łącznie 101 pkt triumfowała reprezentacja Polski, wyprzedzając Ukrainę (71 pkt.) i Turcję (61 pkt). Do każdej z 30 konkurencji reprezentacje poszczególnych krajów desygnowały po jednym zawodniku i zawodniczce do konkurencji.

W biegu na dystansie 1.500 metrów Polskę reprezentowała Olimpia Breza, zawodniczka Kościerskiego Uczniowskiego Klubu Sportowego "Remus". Olimpia z czasem 4.34.45 zajęła drugie miejsce, ustępując jedynie zawodniczce z Białorusi, który bieg ukończyła z czasem 4.30. Dzięki dobremu występowi młodej kościerskiej zawodniczce reprezentacja Polski uzyskała 3 pkt.

- Olimpia biegła dystans asekuracyjnie walcząc o jak najlepsze miejsce, końcówkę na finiszu Białorusinka wytrzymała lepszym finiszem. Olimpia biegła tydzień prędzej w Białogardzie wygrywają 1500m w czasie 4.27.92. Teraz start na Mistrzostwach Polski w Poznaniu ( Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży) na 3000m. Potem już Mistrzostwa Europy w Baku (Azerbejdżan) także na 3000m - podsumowuje trener Wojciech Pobłocki.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.