Sukcesy Renaty Szulc z Gimnazjum w Karsinie

piątek, 5 lipca 2019 r., 09:17
fot. nadesłane/Szkoła Podstawowa w Karsinie

19 czerwca w Domu Kultury odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego szkoły podstawowej oraz pożegnanie absolwentów klas ósmych i trzecich gimnazjalnych. Wśród absolwentów największymi osiągnięciami może się poszczycić Renata Szulc z klasy IIIb gimnazjum.

Jej najważniejsze osiągnięcia to: 1. miejsce w województwie i tytuł Laureatki Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego dla uczniów gimnazjów (opiekun Grzegorz Bławat), 2. miejsce i tytuł laureatki z chemii w XIV Megaolimpiadzie Wiedzy organizowanej przez Liceum Ogólnokształcące Lingwista w Gdańsku oraz 3. miejsce i tytuł laureatki z chemii w Pomorskiej Lidze Zadaniowej, organizowanej przez Ośrodek Nauczycieli w Słupsku. Uzyskała też tytuł finalistki Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego (opiekun Jerzy Głowacki).

Renata zakwalifikowała się wraz z Mają Synak i Weroniką Nakielską do Finału Ogólnopolskiego Konkursu "Potyczki Ekonomiczne", który odbył się w Siedzibie Narodowego Banku Polski w Warszawie.

Renata Szulc wykazuje również zdolności plastyczne. W ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości na szkolnym korytarzu eksponowano wystawę pt. "W 100-lecie niepodległości - ludzie, którym zawdzięczamy niepodległą Ojczyznę". Jest to sześć portretów osób najbardziej zasłużonych dla sprawy niepodległości Polski i przynależności do niej Pomorza, tzn. Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Jana Paderewskiego, Józefa Hallera, Antoniego Abrahama i Tomasza Rogali. Renata wykonała je w technice szkicu ołówkiem. Mają format A3 i są wierną kopią fotograficznych oryginałów.

Renata była także stałą autorką tekstów w zbiorkach prac uczniowskich wydanych nakładem szkoły np.: "Karsin i okolice w czasie walki o niepodległość" lub "200-lecie szkoły w Karsinie" i innych.

Nasza tegoroczna najlepsza absolwentka aktywności się nie bała i oprócz nauki znalazła jeszcze czas na treningi piłki ręcznej, pracę w sklepiku szkolnym oraz w Samorządzie Uczniowskim. W ramach wolontariatu pomagała w nauce słabszym uczniom, robiła stroiki na Boże Narodzenie (zysk ze sprzedaży przeznaczony na cele charytatywne), a także organizowała zabawy dla dzieci przedszkolnych.

Renata Szulc reprezentowała gminę Karsin w Konkursie na najlepszego absolwenta gimnazjum gmin wiejskich i miasteczek województwa pomorskiego - organizowanym przez ZNP.

Za swe osiągnięcia Renata otrzymała wiele gratulacji oraz nagród finansowych i książkowych. W szkolnej uroczystości uczestniczyli zaproszeni Ewa i Roman Szulcowie - rodzice Renaty, którym dyrektor Aleksander Łosinski wręczył list gratulacyjny.

Należy dodać, że laureaci konkursów przedmiotowych m.in. są przyjmowani w pierwszej kolejności do publicznej szkoły ponadpodstawowej!

nadesłane/Szkoła Podstawowa w Karsinie

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.