Rozsmakuj się w Starej Kiszewie - przed nami VI Festiwal Kiszewskie Smaki

czwartek, 4 lipca 2019 r., 10:47

Pokazy kulinarne, prezentacja sztuki carvingu, degustacje pierogów i innych dań, występy muzyczne, wesołe miasteczko, a na finał koncert zespołu Czerwone Gitary, wykonawcy disco polo Andre, fire show i zabawa taneczna - tak w wielkim skrócie przedstawia się program szóstej edycji Festiwalu Kiszewskie Smaki, który odbędzie się już w najbliższą sobotę w Starej Kiszewie.

W sobotnie popołudnie już po raz szósty na stadionie w Starej Kiszewie odbędzie się Festiwal Kiszewskie Smaki. Nie zabraknie więc profesjonalnych pokazów kulinarnych i sztuki carvingu. W tym roku królować będą pierogi: tradycyjne, pieczone, chińskie, smażone, drożdżowe, czy gotowane. Na scenie kulinarnej będzie można więc posmakować różnorodnych pierogów z całego świata, z ciekawymi nadzieniami, sosami i dodatkami. Nie zabraknie też Kramów z Lokalnymi Wystawcami. Odwiedzający kramy będą mogli poznać tradycyjne smaki kuchni regionalnej dzięki Kołom Gospodyń Wiejskich, a także zakupić wyjątkowe produkty i wyroby.

Ponadto w programie także wiele artystycznych i muzycznych atrakcji. Na scenie zagości między innymi zespoły Czerwone Gitary oraz discopolowy Andre. Imprezę zwieńczy natomiast pokaz Fire Show i zabawa taneczna ze śpiewającym wodzirejem Karolem Wiśniewskim z zespołem Rytm.

W programie:
godz. 15.-20. - profesjonalne pokazy kulinarne na scenie - prowadzenie Mariusz Gachewicz - szef kuchni na Zamku w Gniewie
- pokaz carvingu w wykonaniu Bogumiły Rogowskiej i Grzegorza Gniech
- degustacja m.in. pierogów w różnych odsłonach (drożdżowe, chińskie, pieczone itp.), naleśników, racuchów z truskawkami i wielu innych mącznych dań
- stoiska lokalnej branży gastronomicznej m.in. z wiejskim jadłem, pierogami, naleśnikami, herbatą z lipy, flaczkami, barszczem oraz kram z wyrobami cukierniczymi
godz. 18 - koncert zespołu Czerwone Gitary
- około godz. 20. - wielka degustacja: pierogi na słono w sosie grzybowym, poolpork w maślanej bułce, szare kluski
- ok. godz. 21. - Koncert zespołu disco polo Andre (wykonawcy znanych utworów, m.in. Ale ale Aleksandra, Kasiu Kasieńko, Na niebie gwiazd tysiące, Tylko z Tobą)
- ok. godz. 22. FIRE SHOW w wykonaniu grupy MUSPEL
- od godz. 23.30 - 1. - zabawa taneczna ze Śpiewającym DJ-em Wodzirejem Karolem Wiśniewskim z Zespołem RYTM.

Atrakcje dodatkowe:
- bezpłatna strefa zabaw dla dzieci (dmuchańce, kule wodne, malowanie twarzy)
- występy artystyczne na scenie
- wystawa prac malarskich
- stoiska z rękodziełem - m.in. podopiecznych ŚDS w Konarzynach
- Lunapark "Kellner"
- pokaz wozów strażackich jednostek OSP z gminy Stara Kiszewa
- punkty małej gastronomii
- stoiska handlowe

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.