Spływ Kajakowy i Biesiada Kaszubska w Łubianie

środa, 3 lipca 2019 r., 11:28
fot. nadesłane

Minione dwa weekendy w Łubianie upłynęły pod znakiem imprez. 22 czerwca odbył się spływ kajakowy z Kornego do Loryńca zakończony wspólnym ogniskiem. W ostatnią sobotę czerwca odbył się z kolei piknik-biesiada kaszubska "Świat Kaszub i Pomorza cennym darem", podczas którego przeprowadzono konkurs plastyczny i wiedzy o przyrodzie regionu.

Poruszano także tematy związane z segregacją śmieci, wiedzy o regionie. Nie zabrakło konkrecji sportowych. Piknik uatrakcyjniła kapela kaszubska. Te inicjatywy mogły być zrealizowane dzięki europejskiemu funduszowi na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich, Lider oraz Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskie oddz. w Łubianie. Imprezy cieszyły się wielkim zainteresowaniem.

nadesłane/Piotr Kwidziński

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.