V Spartakiada Sportowo - Rekreacyjna Seniorów o Puchar Wójta Gminy Nowa Karczma za namI

środa, 3 lipca 2019 r., 10:05
fot. nadesłane/GOKSiR Nowa Karczma

Tegoroczna Spartakiada odbyła się 26 czerwca w gminnej hali sportowej w Nowej Karczmie. Do sportowej rywalizacji przystąpiło pięć kół z terenu powiatu kościerskiego: Wielki Klincz, Kościerzyna, Skorzewo, Stary Barkoczyn i Nowy Barkoczyn.

Organizatorem Spartakiady było Koło Emerytów z Nowego Barkoczyna przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury, Sportu i Rekreacji w Nowej Karczmie. Patronat nad imprezą objął Wójt Gminy Nowa Karczma Andrzej Pollak.

Gospodarz Spartakiady Edward Tocha - Przewodniczący Koła z Nowego Barkoczyna, przywitał wszystkich Gości i Uczestników. Uroczystego otwarcia dokonał Przewodniczący Rady Gminy Nowa Karczma - Marek Wołoszyk.

Zawodnicy wzięli udział w sześciu konkurencjach: rzut do tarczy, unihokej, taśma, podaj dalej, rzuty do bramki i tor przeszkód. V Spartakiadę Seniorów o Puchar Wójta Gminy Nowa Karczma Andrzeja Pollaka wygrało koło ze Starego Barkoczyna, na drugim miejscu uplasowało się koło ze Skorzewa tuż przed kołem z Wielkiego Klincza. Czwarte miejsce zdobyło koło z Kościerzyny, a piąte z Nowego Barkoczyna. Wszystkie drużyny otrzymały puchary, nagrody i pamiątkowe dyplomy.

Przez cały czas trwania rywalizacji na boisku panowała ciepła atmosfera połączona z duchem walki i zasadą fair play. Po zakończeniu rywalizacji sportowej wszyscy udali się na wspólny poczęstunek i tańce do "Zajazdu nad Stawem" w Grabówku.

nadesłane/GOKSiR Nowa Karczma

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.