Noc Świętojańska nad Jeziorem Wielewskim

wtorek, 2 lipca 2019 r., 13:25
fot. internet/UG Karsin

22 czerwca nad Jeziorem Wielewskim miały miejsce obchody Nocy Świętojańskiej, w ramach których odbył się Piknik Kaszubski oraz promocja płyty Zespołu "Kaszuby" z Wiela i Karsina. W wydarzeniu uczestniczyli: zespół "Kaszuby" z Wiela i Karsina, Orkiestra Dęta z Osowa, zespół Cisewianki, Mareszka oraz grupa wokalna "Dominanta".

Dzieciom czas urozmaicało Stowarzyszenie "Hamak", które pomagało w tworzeniu pięknych kompozycji na desce (za pomocą włóczki i gwoździków) oraz w robieniu wielkich baniek mydlanych. Nieocenioną pomocą w organizacji imprezy wykazalisię także strażacy OSP Wiele. Podczas obchodów Nocy Świętojańskiej nie zabrakło Czarownicy, płonącego ogniska, konkursu wianków oraz poszukiwań kwiatu paproci.

Impreza cieszyła się w tym roku dużym zainteresowaniem. Na Jeziorze Wielewskim puszczono około 50 wianków, zaś w konkursie plastycznym, którego tematem było malowanie kwiatu paproci, udział wzięło blisko 60 dzieci. Organizatorem wydarzenia był wójt Gminy Karsin, Dom Kultury im. H. Derdowskiego w Wielu oraz Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie O/Wiele-Karsin.

nadesłane/UG Karsin

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.