Finał Mistrzostw Europy Seniorów dla zawodników UKS Manta Kościerzyna

wtorek, 2 lipca 2019 r., 13:22
fot. nadesłane

W dniach 27 czerwca - 2 lipca w Grecji odbywały się Mistrzostwa Europy Seniorów w Pływaniu w Płetwach, w których brało udział dziewiętnaście krajów, 203 pływaków.Najliczniejszą reprezentacją była Francja z 30 pływakami, następnie Ukraina z 27 i gospodarzy z 20.

Polskę reprezentowało czterech zawodników: Julia Małachowska, Zuzanna Rzepka, Marcin Łukowicz i Szymon Kropidłowski pod opieką trenera Bartosza Smaruja.

Zawodnicy UKS Manta Kościerzyna udowodnili, że liczą się w europejskiej czołówce zajmując wysokie miejsca w eliminacjach oraz rywalizowali w finałach Mistrzostw Europy :
Szymon Kropidłowski : 7 m-ce na 50 Bf, 9 m-ce na 100 Bf oraz 14 m-ce na 200 Bf;

Marcin Łukowicz: 7 m-ce na 100 Bf, 8 m-ce na 50 Bf oraz 17 m-ce na 200 Bf.

Szymon Kropidłowski po raz pierwszy brał udział w zawodach rangi mistrzowskiej pomimo, że jest jeszcze juniorem, co pozwala optymistycznie patrzeć na Jego udział w Mistrzostwach Świata Juniorów które odbędą się pod koniec lipca 2019 w Sharm El Sheikh w Egipcie.

nadesłane/ Beata Zembrzycka - UKS Manta Kościerzyna

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.