Weekendowa seria wypadków na kościerskich drogach

poniedziałek, 1 lipca 2019 r., 10:19

W miniony weekend na kościerskich drogach doszło do trzech wypadków drogowych. W ich skutek do szpitala przetransportowano łącznie trzy osoby, w tym kierującą pojazdem, motocyklistę i rowerzystę.

Do pierwszego z tych zdarzeń doszło w piątkowe przedpołudnie w Liniewie.

- Z ustaleń pracujących na miejscu zdarzenia funkcjonariuszy wynika, że kierująca fordem 54-letnia kobieta dokonała manewru wyprzedzania rowerzysty, a następnie skręciła w prawo, co poskutkowało tym, iż rowerzysta uderzył w forda - podaje asp. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji.

W wyniku zdarzenia z urazem głowy do szpitala przetransportowano 62-letniego rowerzystę.

Kolejna interwencja służb była konieczna w sobotnie południe we Wdzydzach Tucholskich. Tam, jak informuje asp. Piotr Kwidziński, kierujący VW Passatem 81-letni mieszkaniec Gdańska chcąc dokonać manewru skrętu w lewo, najpewniej nie upewnił się co do możliwości bezpiecznego wykonania tego manewru. Był już bowiem wyprzedzany przez motocyklistę. Motocykl, którym kierował 34-letni mieszkaniec Gdyni uderzył w passata. Motocyklista z poważnym urazem nogi został przetransportowany do szpitala.

Z kolei w godzinę szybciej w Skorzewie na drodze wojewódzkiej nr 214 doszło do zderzenia dwóch pojazdów.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca suzuki 63-latka chcąc dokonać manewru w lewo, zajechała drogę jadącej z przeciwległego kierunku hondzie, którym kierował 65-letni mężczyzna. Wskutek zdarzenia kierująca suzuki została przetransportowana do kościerskiego szpitala - podaje rzecznik kościerskiej policji.

Szczegółowe okoliczności i przyczyny wypadków wyjaśnia kościerska policja.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.