XVI Wielka Parada Bryczek i Wozów w Szymbarku

niedziela, 30 czerwca 2019 r., 15:28
fot. AL

W niedzielne popołudnie odbyła się XVI Wielka Parada Bryczek i Wozów. Tym samym ulicami Szymbarka przejechało kilkadziesiąt bryczek konnych oraz pojazdów napędzanych końmi mechanicznymi. Po powrocie na miejsce imprezy między innymi rozegrano X Mistrzostwa Szwajcarii Kaszubskiej w jeździe na oklep i wyścig bryczek.

Z roku na rok parada bryczek i wozów nabiera rozpędu. W niedzielę szymbarskie ulice poza bryczkami i wozami konnymi, przemierzały także przykuwające wzrok samochody retro. Uczestnicy parady tradycyjnie zawitali do Centrum Edukacji i Promocji Regionu. Po tej wycieczce wszyscy wrócili na stadion, aby rozpocząć wspólne biesiadowanie.

W programie poza X Mistrzostwa Szwajcarii Kaszubskiej w jeździe na oklep i wyścigi bryczkami znalazły się: występy zespołów folklorystycznych, imprezę poprowadzi zespół "Dua Monopol", skecz, taniec country w wykonaniu KGW Szymbark, Byk rodeo o Puchar Prezesa i wesołe miasteczko, kucyki oraz liczne konkursy.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.