Bazuna 2019, czyli festiwal piosenki turystycznej w Sulęczynie

sobota, 29 czerwca 2019 r., 22:38
fot. AL

W Sulęczynie trwa 47. Ogólnopolski Turystyczny Przegląd Piosenki Studenckiej - Bazuna 2019. Na plenerowej scenie przy Gminnym Ośrodku Kultury dla licznej publiczności prezentują się tacy artyści, jak: Zagrali i Poszli, Labolare, Słodki Całus od Buby, Mechanicy Shanty, Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa, Caryna, czy Supertrio: Krzysztof Jurkiewicz, Łukasz Nowak i Łukasz Majewski. Trzydniowe święto muzyki piosenki turystycznej zakończy się w niedzielne popołudnie.

"Bazuna" organizowana jest nieprzerwanie od ponad czterdziestu lat, kultywuje dobre wzorce piosenki turystycznej i studenckiej kolejnym pokoleniom studentów. Jest spoiwem wielopokoleniowej rodziny studentów i absolwentów Politechniki Gdańskiej i innych uczelni Trójmiasta. W imprezie biorą udział wykonawcy z całego kraju.

Przegląd rozpoczął się w piątkowe popołudnie koncertem powitalnym, na którym wystąpili: Żywioły-Art, Paweł Pastuszak z Przyjaciółmi, Robert Mazurkiewicz i Przemysław Bielawa, Adam Drąg, także Paweł A. Nowak i Tomasz Olszewski z zespołem. W piątkowej odsłonie "Bazuny" świętowano też 36-lecie grupy "Bez Jacka" i przyjacielski krąg: Zuzanna i Katka Kotecka, Dorota Kuziela z zespołem, Joanna Pilarska, Cztery Pory Miłowania. Tego wieczoru wystąpili także Pod Strzechą, Maciej Służała, Mietek Folk Olsztyn a także w programie "Bydgoszcz jest piosenką": Piotr Pieńkowski, Wojciech Lachowski i Anna Maćkowiak, Marzena Nowakowska, Małgorzata Lipińska z zespołem, Wszystkiego Najlepszego.

Konkursowa część rozpoczęła się w sobotnie popołudnie. Wieczorny maraton zainaugurowało z kolei upamiętnienie dwóch postaci śp. Pawła Adamowicza oraz zmarłemu rektorowi Politechniki Gdańskiej. Na scenie wystąpił Łukasz Nowak, który wykonał dwie piosenki "Jeszcze nie czas" i "Jesienne wino.".

Ponadto licznie zgromadzona w sulęczyńskim amfiteatrze publiczność miała okazję bawić się przy piosenkach takich zespołów, jak: Zagrali i Poszli, Labolare, Słodki Całus od Buby, Mechanicy Shanty, Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa, Caryna oraz Supertrio: Krzysztof Jurkiewicz, Łukasz Nowak i Łukasz Majewski

Podczas sobotnich koncertów na ręce Komendanta Gminnego ZOSP RP w Sulęczynie dha Andrzeja Rody podziękowano też wszystkim strażakom-ochotnikom, którzy nie szczędzili sił i czasu podczas nawałnicy, która spustoszyła Kaszuby w sierpniu 2017 roku.

Trzeci dzień festiwalu rozpocznie się o godz. 11, wystąpią Jarek Tomaszewski z zespołem oraz Grupa Muzycznego Wsparcia. W południe rozpocznie się koncert laureatów.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.