Trzy medale Mistrzostw Polski Magdaleny Mielnik

piątek, 28 czerwca 2019 r., 14:30
fot. nadesłane

Kolejny udany występ zanotowała na swoim koncie Magdalena Mielnik. W minioną sobotę mieszkanka Nowej Karczmy wystartowała w XXX Mistrzostwach Polski w Karate Tradycyjnym, które odbyły się w hali Globus w Lublinie. Magdalena Mielnik, która pierwsze kroki w karate stawiała 15 lat temu w Nowej Karczmie i Kościerzynie, pod okiem trenerów Pawła Liedtke i Wojciecha Mrowińskiego, potwierdziła swoją przynależność do ścisłej czołówki krajowej, zdobywając trzy medale, każdy z innego kruszcu.

Magda wystąpiła w trzech konkurencjach seniorek, w każdej z nich stając na podium. Najpierw wywalczyła brązowy medal w najtrudniejszej konkurencji, jaką jest fuku-go, w ramach której prezentuje się umiejętności techniczne oraz rozgrywane są walki kumite.

Następnie wywalczyła srebrny medal w konkurencji en-bu, by mistrzostwa zwieńczyć złotym medalem w kumite drużynowym (wolna walka), gdzie wystąpiła w składzie Krakowskiego Klubu Karate Tradycyjnego. Ekipa ta w finale pokonała zespół z Torunia. Licząc trzy medale wywalczone w Lublinie, Magdalena Mielnik ma już na koncie 12 medali Mistrzostw Polski.Została też jedną z trzech zawodniczek krajowego championatu, które wywalczyły w Lublinie trzy medale.

W zawodach wystartowało ponad 300 najlepszych polskich zawodników i zawodniczek, wyłonionych w eliminacjach wojewódzkich. Turniej objęty był patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki, Marszałka Województwa Lubelskiego, prezydenta Lublina, Ambasady Japonii w Polsce, a jego organizatorem był Polski Związek Karate Tradycyjnego.

nadesłane

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.