Weekend z piosenką harcerską, bluesem, kaszubską biesiadą i bryczkami

czwartek, 27 czerwca 2019 r., 15:04

Ogólnopolski Turystyczny Przegląd Piosenki Studenckiej "Bazuna", Blues w Leśniczówce, Biesiada Kaszubska w Łubianie, Wrak Race "Ostatni dech" w Kościerzynie, XVI Parada Bryczek i Wozów w Szymbarku, VIII Garmin Iron Triathlon 2019, czy Garmin Swimrun Series - między innymi takie wydarzenia na najbliższy weekend zaplanowano w naszym regionie.

Piątek

Bazuna w Sulęczynie
W piątek o godz. 15 w Sulęczynie rozpocznie się 47. Ogólnopolski Turystyczny Przegląd Piosenki Studenckiej "Bazuna" w Sulęczynie. Festiwal potrwa trzy dni. "Bazuna" organizowana jest nieprzerwanie od ponad czterdziestu lat, kultywuje dobre wzorce piosenki turystycznej i studenckiej kolejnym pokoleniom studentów. Jest spoiwem wielopokoleniowej rodziny studentów i absolwentów Politechniki Gdańskiej i innych uczelni Trójmiasta. W imprezie biorą udział wykonawcy z całego kraju. Przegląd rozpocznie się koncertem powitalnym, na którym wystąpią Żywioły-Art, Paweł Pastuszak z Przyjaciółmi, Robert Mazurkiewicz i Przemysław Bielawa, Adam Drąg, także Paweł A. Nowak i Tomasz Olszewski z zespołem. W piątkowej odsłonie także 36-lecie grupy "Bez Jacka" i przyjacielski krąg: Zuzanna i Katka Kotecka, Dorota Kuziela z zespołem, Joanna Pilarska, Cztery Pory Miłowania. Tego wieczoru wystąpią także Pod Strzechą, Maciej Służała, Mietek Folk Olsztyn a także w programie "Bydgoszcz jest piosenką": Piotr Pieńkowski, Wojciech Lachowski i Anna Maćkowiak, Marzena Nowakowska, Małgorzata Lipińska z zespołem, Wszystkiego Najlepszego. Konkursowa część rozpocznie się w sobotę o godz. 10. Wieczorem, od godz. 18 uczestnicy będą mięli okazję wysłuchać zespołów: Zagrali i Poszli, Labolare, Słodki Całus od Buby, Mechanicy Shanty, Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa, Caryna oraz Supertrio: Krzysztof Jurkiewicz, Łukasz Nowak i Łukasz Majewski. Trzeci dzień festiwalu rozpocznie się o godz. 11, wystąpią Jarek Tomaszewski z zespołem oraz Grupa Muzycznego Wsparcia. O godz. 12 rozpocznie się koncert laureatów.

Blues w Leśniczówce
W piątek o godz. 17 w leśniczówce w Mirachowie rozpocznie się 13. edycja festiwalu Blues w Leśniczówce. Pierwszego dnia imprezy wystąpią Falkenblues, Sixty Seven, White Room oraz Blues Time. W sobotę na scenie pojawią się Merry Go Around, Danny Boy Experience, Acoustic Underground, Wes Gałczyński Power Train oraz Jan Gałach - w programie "Blues dla nieobecnych" w hołdzie dla grupy Krzak.

Sobota

Piknik - Biesiada Kaszubska w Łubianie
Zrzeszenie Kaszubsko Pomorskie oddział w Łubianie zaprasza w sobotę 29 czerwca na Piknik - Biesiadę Kaszubską "Świat Kaszub i Pomorza cennym darem". Na uczestników czekać będą liczne atrakcje m.in. konkursy dla dzieci, dorosłych i całych rodzin dotyczących segregacji śmieci, wiedzy o świecie Kaszub i Pomorza, czy przeciąganie liny. W trakcie pikniku będzie przygrywał zespół Zgrôwańcë. Dla wszystkich gości przewidziany jest poczęstunek, Uczestnicy pikniku będą mogli zaczerpnąć wiedzy o owadach - ptakach regionu, jeziorach i życiu wodnym regionu oraz na temat ochrony środowiska i zmian klimatu.

VIII Garmin Iron Triathlon 2019 w Stężycy
Już w sobotę Stężyca po raz kolejny przywita setki triathlonistów. Przyjadą tam najlepsi zawodnicy z całego kraju i będą walczyć nie tylko o dobre lokaty i szybkie czasy, ale też o wysokie nagrody finansowe. Pierwsze starty już o godz. 9. Zawodnicy zmierzą się z trzema dystansami: 1/2 IM, 1/4 IM oraz 1/8 IM. Na wszystkich dystansach będzie można wystartować w sztafetach triathlonowych. W ramach garminowego festiwalu na Kaszubach rozegrane zostaną również zawody Garmin Swimrun Series oraz impreza towarzysząca dla dzieci Garmin Kids.

Niedziela

Wrak Race "Ostatni dech" w Kościerzynie
Stowarzyszenie Kaszubski Klub Przełajowy "4×4 Full-Gaz Kaszuby" zaprasza na Wrak Race - Zlot Złomków ,,Ostatni Dech", który odbędzie się w niedzielę, 30 czerwca w Kościerzynie. Start do pierwszego wyścigu o godzinie 11. Wjazd na imprezę znajduje się od strony ul. Klasztornej.

Turniej Kaszubskiej Baśki "Tarcza Polski" w Starej Kiszewie
W niedzielne popołudnie w Gminnej Hali Sportowej w Starej Kiszewie odbędzie się Turniej Kaszubskiej Baśki "Tarcza Polski". Turniej zalicza się do rankingu Masters Polska.Turniej Sucovia Cup będzie rozgrywany zgodnie z obowiązującymi przepisami gry Baszka Méster Sport w trzech kategoriach: indywidualnej, drużynowej oraz par. W turnieju zostanie rozegranych 5 rund po 32 rozdania. Zapisy w dniu imprezy o godzinie 12.30, początek rozgrywek o godzinie 13.00.

XVI Parada Bryczek i Wozów w Szymbarku
Zrzeszenie Kaszubskich Kuczerów i Hodowców Koni oraz Lokalna Organizacja Turystyczna Szczyt Wieżyca, zapraszają w niedzielę o godz. 14 na paradę pojazdów konnych, samochodów retro i motocykli do CEPR-U. W ramach imprezy odbędą się też zawody w Wyścigach na oklep i bryczkami. Poza zawodami organizatorzy przygotowali wiele atrakcji: występy zespołów folklorystycznych, imprezę poprowadzi zespół "Dua Monopol", skecz, taniec country w wykonaniu KGW Szymbark, Byk rodeo o Puchar Prezesa i wesołe miasteczko, kucyki, konkursy.

Garmin SwimRun w Stężycy
W niedzielę o godz. 9.30 w Stężycy po raz drugi odbędzie się Garmin Swimrun Series. Zawody polegają na pokonaniu określonego dystansu naprzemiennie biegnąc i płynąc zgodnie z naturalnym ukształtowaniem terenu.

Festiwal Truskawki Kaszubskiej i bicie rekordu Polski
W niedzielę o godz. 12 w Chmielnie odbędzie się czwarta edycja Festiwalu Truskawek Kaszubskich. W tegorocznej edycji organizatorzy przygotowali szereg atrakcji w tym konkursy "Truskawka w roli głównej - najatrakcyjniejsze stoisko truskawkowe Festiwalu", "Truskawkowa Kreacja" oraz "Konkurs H. Gruchałowej o Puchar Ministra Rolnictwa za najlepszy produkt z truskawek kaszubskich". Głównym punktem imprezy będzie bicie truskawkowego rekordu na największą konfiturę z truskawek. W programie także m.in. liczne występy, warsztaty i pokazy kulinarne oraz mnóstwo innych atrakcji.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.