Kościerzyna. 57-latek stracił prawo jazdy

czwartek, 27 czerwca 2019 r., 09:36

Co najmniej na trzy lata z uprawnieniami do kierowania pojazdem będzie musiał pożegnać się 57-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego. W czwartkowy poranek został zatrzymany, jak kierował volkswagenem, będąc pod wpływem alkoholu.

Do zatrzymania doszło w czwartek około godziny 5.20 na ulicy Wojska Polskiego w Kościerzynie. Jak podaje asp. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji, funkcjonariusze zatrzymali do kontroli volkswagena, za kierownicą którego siedział 57-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego. Poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wydmuchał 0,7 promila alkoholu.

Funkcjonariusze po raz kolejny przypominają, że za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grożą surowe sankcje karne - kara pozbawienia wolności do lat dwóch, minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz minimum 5.000 zł świadczenia pieniężnego. Ponadto warto pamiętać, że nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu.

Policjanci apelują do kierowców, którzy są niepewni co do swojego stanu trzeźwości, aby przed siadaniem za kierownicę odwiedzić komisariat i poddać się badaniu alkomatem. Jest to darmowe, a z pewnością uchroni nas przed późniejszymi ewentualnymi sankcjami karnymi.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.