III Bieg o Puchar Sołtysa Liniewa za nami

wtorek, 25 czerwca 2019 r., 09:31
fot. nadesłane

Kilkadziesiąt osób wzięło udział w III Biegu o Puchar Sołtysa Liniewa. Na dystansie głównym wśród mężczyzn zwyciężył Maciej Kosiecki, natomiast spośród kobiet triumfowała Kamila Grzonka. Warto dodać, że imprezie towarzyszył cel charytatywny. Dochód z biegów został bowiem przeznaczony na rzecz Środowiskowego Domu Samopomocy w Lubieszynie.

Już po raz trzeci w Liniewie odbył się Bieg o Puchar Sołtysa. Zabawę rozpoczęły biegi dzieci młodszych do lat 10.

Zwycięzcy to:
1. miejsce - Igor Żywicki
2.miejsce - Filip Łyskowski
3. miejsce - Cezary Stolc

a wśród dziewczyn dominowały:
1. miejsce - Adela Kniter
2. miejsce - Dominika Peek oraz Marcelina Trelka

wśród dzieci starszych biegających na 1400 m zwyciężyli:
1. miejsce - Nikodem Łada
2. miejsce - Mikołaj Pstrąg
3. miejsce - Oliwier Kartuszyński

oraz dziewczęta:
1. miejsce - Anna Trela
2. miejsce - Zuzanna Peek
3. miejsce - Julia Stolc

Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe medale, a zwycięzcy nagrody ufundowane przez Bibliotekę Publiczną w Liniewie.

Bieg główny rozpoczął się o godz.14. Tuż po nim wystartował marsz Nordic Walking. W obu przypadkach nagrody zostały wręczone w kategorii open i w pięciu kategoriach wiekowych.

Zwycięzcy kategorii open biegu to:
1. miejsce - Maciej Kosiecki
2. miejsce - Tomasz Bagrowski
3. miejsce - Michał Mrówka

wśród kobiet najlepsze były:
1. miejsce - Kamila Grzonka
2. miejsce - Justyna Nowodworska
3. miejsce - Katarzyna Butowska

a w marszu:
1. miejsce - Rafał Toporek
2. miejsce - Andrzej Konkol
3. miejsce - Zenek Trela

Wszyscy uczestnicy dostali piękne pamiątkowe medale ufundowane przez GOKSiR Liniewo. Po biegu zawodnicy mogli się posilić zupą od GOKSiR Liniewo, kiełbaską z ogniska od sołectwa Liniewo czy pysznym bigosem od Środowiskowego Domu Samopomocy w Lubieszynie. Kierujemy serdeczne podziękowania do radnego Wojciecha Prądzińskiego za przygotowanie ogniska oraz OSP Liniewo za zabezpieczenie trasy biegu i marszu. Dziękuję Lucynie Piwowarczyk, Agnieszce Kosieckiej i pracownicom GOKSiR Liniewo za pomoc w organizacji i prowadzeniu imprezy serdeczne podziękowania, Marcinowi Łankowskiemu (spikerowi) za relacjonowanie wydarzeń z biegu oraz państwu Drewczyńskim za pomoc i zaangażowanie w całość imprezy.

Festyn miał cel charytatywny i cały dochód z wpisowego przeznaczony został na cele Środowiskowego Domu Samopomocy w Lubieszynie.

nadesłane

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.