W sobótkowym ognisku spalał śmieci - 47-latek ukarany mandatem

poniedziałek, 24 czerwca 2019 r., 11:46
fot. internet/OSP Nowa Karczma

Mandatem karnym zakończyła się sobótkowa zabawa dla jednego z mieszkańców gminy Nowa Karczma. W ognisku spalał bowiem śmieci, w tym lakierowane meble, dywany, czy opony. Ognisko ugasili strażacy, a policjanci nałożyli na 47-letniego właściciela posesji mandat w wysokości 500 zł.

Do zdarzenia doszło w sobotę około godziny 22. Strażacy otrzymali zgłoszenie o płomieniach ognia unoszących się na jednym z brzegów jeziora Grabowskiego. We wskazane miejsce skierowano strażaków z OSP Nowa Karczma i JRG Kościerzyna. Jak się okazało, ogień wydobywał się z rozpalonego na działce prywatnej ogniska. Problem w tym, że w ognisku spalano śmieci - lakierowane meble, tapczany, fotele, czy opony.

W związku z tym podjęto decyzję o ugaszeniu ogniska, a przybyli na miejsce policjanci ukarali 47-letniego właściciela posesji mandatem karnym w wysokości 500 zł.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.