Lubiana Cup 2019 - lokalny mundial! Ceramik Łubiana zwycięzcą Ligi Mistrzów!

poniedziałek, 24 czerwca 2019 r., 10:58
fot. nadesłane/Krzysztof Recław

21 zespołów, prawie 300 zawodników, 79 meczów, prawie 250 bramek, tak w wielkim skrócie można podsumować turniej piłki nożnej Lubiana CUP 2019 - relacjonuje Krzysztof Recław, prezes LKS Ceramik Łubiana, organizator turnieju.

22 czerwca w Łubianie odbył się turniej piłki nożnej Lubiana CUP 2019. W rozgrywkach rywalizowało 12 zespołów w roczniku 2010-2011 oraz 9 drużyn z rocznika 2007-2008. Mecze odbywały się na czterech boiskach trawiastych znajdujących się na stadionie w Łubianie.

W początkowej fazie turnieju drużyny z rocznika 2010-2011 zostały rozlosowanie w trzy grupy. W grupie A pierwsze miejsce zajęła ekipa UKS Przyjaźń a na drugim miejscy uplasowała się Akademia Piłkarska Kościerzyna, w grupie B wygrał Ceramik Łubiana natomiast w grupie 3 - Santana Wielki Klincz. Po rozegraniu przez drużyny wszystkich meczów grupowych nastąpił podział - drużyny z miejsc 1 - 2 awansowały do Ligi Mistrzów, natomiast drużyny z miejsc 3 - 4 do Ligi Europejskiej.

W początkowej fazie turnieju drużyny z rocznika 2007-2008 zostały rozlosowanie w dwie grupy. W grupie A pierwsze miejsce zajęła ekipa Byki Słupsk natomiast w grupie B UKS Przyjaźń. Po rozegraniu przez drużyny wszystkich meczów grupowych nastąpił podobnie jak w młodszym roczniku podział na ligę Mistrzów i Europy.

Patronat Honorowy nad turniejami objęli: starosta kościerski Alicja Żurawska, wójt gminy Kościerzyna Grzegorz Piechowski, prezes Zakładów Porcelany Stołowej LUBIANA S.A. Zbigniew Andrzejewski, prezes Pomorskiego Związku Piłki Nożnej w Gdański Radosław Michalski oraz Polski Związek Piłki Nożnej Grassroots "Piłka dla wszystkich".

Dzieci, Rodzice i Zarząd Klubu Ceramik Łubiana pragną podziękować wszystkich partnerom i sponsorom, którzy pomogli w organizacji turnieju oraz pomagają w bieżącej działalności klubu.

Klasyfikacja ostateczna:

Rocznik 2010-2011:

Liga Mistrzów:
1. miejsce - CERAMIK ŁUBIANA
2. miejsce - Santana Wielki Klincz
3. miejsce - Byki Słupsk złotka
4. miejsce - AS Piłeczka Pruszcz Gdański
5. miejsce - UKS Przyjźń
6. miejsce - Akademia Piłkarska Kościerzyna

Najlepszym Strzelcem Ligi Europy: Szymon Szachta z Ceramika Łubiana

Liga Europejska:
1. miejsce - Amator Kiełpino
2. miejsce - Byki Słupsk
3. miejsce - WDA Lipusz
4. miejsce - Szargan Somonino II
5. miejsce - Ceramik Łubiana II
6.miejsce - Szargan Somonino I

Rocznik 2007-2008:

Liga Mistrzów:
1. miejsce - UKS Przyjaźń I
2. miejsce - Byki Słupsk
3. miejsce - Szargan Somonino
4. miejsce - Santana Wielki Klincz
5. miejsce - GKS Kowale

Liga Europejska:
1. miejsce - Amator Kiełpino
2. miejsce - Ceramik Łubiana
3. miejsce - UKS Przyjaźń II
4. miejsce - Ceramik Łubiana II

Najlepszym Strzelcem Ligi Europy: Kamil Szachta z Ceramika Łubiana

nadesłane/Krzysztof Recław

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.