Nowa Karczma. Audi rozbiło się na drzewie - trzy osoby w szpitalu

poniedziałek, 24 czerwca 2019 r., 10:41
fot. internet/OSP Nowa Karczma

W niedzielny wieczór służby interweniowały w Grabowie, gdzie kierujący audi 19-latek uderzył w przydrożne drzewo. Wskutek zdarzenia trzy młode osoby zostały przetransportowane do szpitala. 19-latkowi zatrzymano prawo jazdy.

W niedzielę około godziny 20.10 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowych, do którego doszło w miejscowości Nowa Karczma.

- Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący audi 19-letni mężczyzna zjechał na przeciwny pas ruchu, a następnie na pobocze, gdzie kierowany przez niego pojazd uderzył w drzewo. W wyniku zdarzenia do szpitala przetransportowano trzy osoby - 18-latka, 13-latka i 11-latka. Kierującemu audi nic się nie stało. Był trzeźwy. Zatrzymano mu prawo jazdy - informuje asp. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji.

Szczegółowe okoliczności i przyczynę zdarzenia wyjaśnia kościerska policja.

W akcji ratowniczej wzięli udział strażacy z OSP Nowa Karczma oraz zespoły ratownictwa medycznego.

Funkcjonariusze po raz kolejny apelują do kierowców o zachowanie rozsądku na drodze i odpowiedzialność. Nadmierna prędkość to bowiem jedna z głównych przyczyn wypadków i to tych najtragiczniejszych w skutkach.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.