Trwa Lotto MTB Energy 2019 w Wieżycy

sobota, 22 czerwca 2019 r., 18:30
fot. MD-Z

Od czwartku do niedzieli na terenie powiatu kartuskiego podziwiać można w akcji uczestników czteroetapowych zawodów kolarskich Lotto MTB Energy. W sobotę rozegrano dodatkowo jednodniowy maraton. Jego uczestnicy zmierzyli się na dwóch dystansach 45 i 65 kilometrów.

Lotto MTB Energy to czteroetapowy wyścig kolarski dla amatorów po najbardziej górzystym rejonie Pomorza - okolicach Wieżycy i Ostrzyc. W zawodach stratuje ponad stu uczestników. W sobotę w ramach imprezy rozegrano indywidualny maraton.

Start, meta oraz biuro zawodów znajdują się w Centrum Aktywnego Wypoczynku Koszałkowo w Wieżycy. Uczestnicy sobotniego maratonu mieli do wyboru dwa dystanse 65 i 45 kilometrów. Zawodnicy dystansu GIGA zmierzyli się z trasą liczącą ponad 65 kilometrów z sumarycznym wzniosem ponad 1300 metrów. Wyścig prowadził przez rezerwat Ostrzycki Las do Czapielskiego Młyna, gdzie uczestnicy pokonać musieli podjazd starym wąwozem do Nowych Czapli i dalej przez Haskę, Kamionkę, Brodnicę Górną i Folną, Jarzębią Górę Ostowo, Sarnów, Ramleje, Ostrzyce, Koszowatkę, Kolano do Wieżycy. Zawodnicy z dystansu MEGA do pokonania mieli niemal 45 kilometrów z sumarycznym wzniosem około 1000 metrów. Trasa krótsza była o część biegnącą przez las.

Uczestnicy klasyfikowani będą w sześciu kategoriach, osobno dla kobiet i mężczyzn.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.