Chciał popełnić samobójstwo - uratowali go policjanci

sobota, 22 czerwca 2019 r., 13:47

Zadzwonił na komendę Policji i powiedział, że chce odebrać sobie życie. Dzięki profesjonalizmowi stróżów prawa i ich szybkiej reakcji, udało się zlokalizować mężczyznę i w ostatnim momencie odwieść go od samobójstwa.

Do zdarzenia doszło w piątkowe popołudnie w Lipuszu. Około godziny 14.30 zastępca dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie odebrał telefon od mężczyzny, który poinformował funkcjonariusza, że zamierza popełnić samobójstwo i rozłączył się.

- Funkcjonariusz zachował się bardzo profesjonalnie. Oddzwonił do mężczyzny, wysyłał smsy celem ustalenia miejsca jego pobytu. Mimo iż mężczyzna nie chciał podać swojej lokalizacji, udało się ją ustalić. W miejsce to natychmiast wysłano policjantów. Zdążyli w ostatnim momencie. 36-latek zakładał właśnie pętle wisielczą na szyję - podaje asp. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji.

Dzięki szybkiej reakcji mundurowych udało się uratować życie 36-latkowi.


AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.