Trzech kierowców straciło prawo jazdy za nadmierną prędkość

sobota, 22 czerwca 2019 r., 13:35

Trwa policyjna akcja "Bezpieczny weekend". Tylko w sobotę kościerscy funkcjonariusze zatrzymali trzech kierujących pojazdami, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 50 km/h. Tym samym kierowcy ci stracili prawo jazdy na okres trzech miesięcy.

Nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn wypadków i to tych najtragiczniejszych w skutkach. Dlatego też policjanci cyklicznie przeprowadzają akcje ukierunkowane na kierujących przekraczających dozwoloną prędkość. Nie inaczej jest podczas trwającej właśnie akcji "Bezpieczny weekend".

Jak podaje asp. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji, tylko w sobotę aż trzech kierujących straciło prawo jazdy. W sobotni poranek w Nowej Karczmie kierujący oplem mężczyzna przekroczył w terenie zabudowanych prędkość o 50 km/h. Nie mniejszą prędkością poruszali się inni dwaj kierowcy zatrzymani już popołudniem w Lubieszynie. Wszystkim trzem zatrzymano prawo jazdy na okres trzech miesięcy.

Policjanci apelują do kierowców o bezpieczną jazdę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym stwarza zagrożenie bezpieczeństwa, szczególnie dla pieszych poruszających się po tym terenie.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.