Sukces młodego karateki na Mistrzostwach Polski Dzieci

piątek, 21 czerwca 2019 r., 12:17
fot. nadesłane

Roch Mazurkiewicz z Kościerskiego Klubu Karate-Do "Seiunchin" został podwójnym medalistą Ogólnopolskiego Pucharu Dzieci w Karate Tradycyjnym,. Zawody odbyły się w hali Orbita we Wrocławiu.

W zawodach wystartowało 1200 zawodników z 64 klubów całej Polski. Zawody te są Mistrzostwami Polski dla zawodników do 13 roku życia.

Wychowanek trenera Wojciecha Mrowińskiego z sekcji w Kościerzynie, najpierw zdobył srebrny medal w konkurencji kata, w kategorii zaawansowania 7 kyu. Dwie godziny później dołożył jeszcze brązowy medal w konkurencji kumite.

Warto przypomnieć, że Roch Mazurkiewicz jest ubiegłorocznym złotym medalistą Ogólnopolskiego Pucharu Dzieci. Dodać trzeba też, że został jedynym zawodnikiem z swojej kategorii, któremu udało zdobyć się dwa medale.

Zawody objęte były patronatem m.in. Ministerstwa Sportu i Turystyki, Marszałka Województwa Dolnośląskiego i Ambasady Japonii w Polsce.

nadesłane

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.