Pozalewane piwnice, posesje i drogi - strażacy interweniowali

piątek, 21 czerwca 2019 r., 10:29
fot. nadesłane

W czwartkowe popołudnie burze, wichury i grad przeszły przez Kaszuby. Strażacy interweniowali głównie przy zalanych posesjach, piwnicach i drogach. Łącznie kościerscy strażacy odnotowali około 30 interwencji, a skutki żywiołu usuwało 150 strażackich zastępów.

Czwartkowe popołudnie należało do wyjątkowo pracowitych dla kościerskich strażaków. Burze i ulewy, które przeszły nad Kaszubami, wyrządziły wiele szkód. Jak informuje st. kpt. Jacek Szyszka, rzecznik Komendy Powiatowej PSP w Kościerzynie, łącznie odnotowano około 30 interwencji, głównie w gminach Liniewo i Nowa Karczma.

Strażacy pracowali przy zalanych drogach, posesjach i piwnicach oraz powalonych drzewach. W Iłownicy drzewo przewróciło się na dach budynku mieszkalnego i chlewni.

Łącznie skutki żywiołu usuwało około 150 strażackich zastępów. Zaangażowane były jednostki z terenu gmin Liniewo i Nowa Karczma, sąsiednich gmin oraz strażacy z JRG Kościerzyna. Działania trwały od około godziny 14. do 19.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.