Uroczysta procesja Bożego Ciała w Kościerzynie - tłumy wiernych na ulicach miasta

czwartek, 20 czerwca 2019 r., 12:15
fot. AL

Tysiące wiernych przeszło ulicami miast i wsi by uczcić Boże Ciało, jedno z najważniejszych i najbardziej uroczystych katolickich świąt. Uczestnicząc tego dnia we mszy świętej i procesjach, dajemy wyraz wiary w obecność Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.

Tradycja Bożego Ciała sięga roku 1246 roku, a związana jest z objawieniami św. Julianny z Cornillon. Pod jej wpływem biskup Robert z Thourotte ustanowił taką uroczystość dla diecezji Liège. W Polsce po raz pierwszy uroczystość odbyła się w 1320 roku w diecezji krakowskiej z inicjatywy biskupa Nankiera.

Uroczystość ku czci Najświętszego Sakramentu odbywa się sześćdziesiąt dni po Wielkanocny, a jej nierozerwalnym elementem jest procesja wiernych ulicami miast i wsi, która jest publicznym wyznaniem wiary.

W Kościerzynie w tym roku procesja wyruszyła z kościoła pw. Zmartwychwstania Pańskiego i przeszła ulicami: ks. Zmartwychwstańców, Skłodowskiej, Piechowskiego, 8 Marca, Klasztorną i Ogrodową na plac św. Jana Pawła II. Ołtarze znajdowały się przy kościele Zmartwychwstania Pańskiego, ul. Norwida 2, Sanktuarium MB Bolesnej oraz na placu św. Jana Pawła II. Na zakończenie procesji wygłoszono Słowo Boże i udzielono błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.