Nie żyje Edmund Ostrowski - wieloletni skarbnik gminy Kościerzyna

środa, 19 czerwca 2019 r., 14:01
fot. internet/UG Kościerzyna

W wieku 67 lat zmarł Edmund Ostrowski, wieloletni skarbnik gminy Kościerzyna, jeden z twórców tegoż samorządu. - Bardzo zaangażowany w pracę, dobrze dbał o finanse Gminy Kościerzyna, wspierając kolejnych wójtów w codziennej pracy. Sumienny, odpowiedzialny, dobrze zorganizowany - wspominają go pracownicy Urzędu Gminy Kościerzyna.

Jak informuje Urząd Gminy Kościerzyna, nie żyje Edmund Ostrowski, wieloletni skarbnik kościerskiego samorządu. W latach 1970-1974 pracował jako dyżurny ruchu w PKP stacja Żukowo Wschodnie. W latach 1974-1975 był inspektorem bhp, starszym referentem ds. handlu produkcji i usług oraz starszym referentem ds. ogólnych w GS "SCH" w Dziemianach. W latach 1975-1992 był kierownikiem działu administracyjno-ekonomicznego, a później pełnił funkcję głównego specjalisty ds. ekonomiczno-finansowych w Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej.

- 11 marca 1992 r. Edmund Ostrowski został powołany na stanowisko Skarbnika Gminy Kościerzyna. W Urzędzie Gminy Kościerzyna pracował do chwili przejścia na emeryturę, co stało się dnia 5 września 2018 r. Był jednym z najdłużej pracujących skarbników w województwie pomorskim. Zawsze wspierał dobrą radą i dzielił się swoim doświadczeniem oraz ogromną wiedzą finansową z kolejnymi wójtami gminy Kościerzyna, przez 18 lat pracując z Waldemarem Tkaczykiem, a następne 8 lat z Grzegorzem Piechowskim. Wymagający, ale i wyrozumiały szef dla pracowników wydziału finansów, uczynny i służący pomocą współpracownik. Obowiązki służbowe wykonywał w sposób uczciwy i rzetelny, dobrze zarządzając powierzonym sobie zespołem, planując i nadzorując jego pracę - podaje kościerski samorząd.

Za swoją długoletnią samorządową służbę został doceniony odznaczeniami państwowymi: Brązowym Krzyżem Zasługi, odznaczeniem Zasłużony Dla Gospodarki Przestrzennej i Komunalnej, Srebrnym Krzyżem Zasługi.

- Skarbnika Edmunda Ostrowskiego wspominają z sympatią radni kolejnych kadencji i sołtysi, z którymi współpracował organizując liczne spotkania i szkolenia. Dyrektorzy jednostek organizacyjnych pracując razem z nim przy tworzeniu i realizacji założeń budżetowych cenili sobie rzetelność i finansową wiedzę Skarbnika. Edmund Ostrowski dbał także o wizerunek i dobre imię Gminy Kościerzyna sprawnie prowadząc sprawy w Regionalnej Izbie Obrachunkowej oraz Wydziale Finansów Urzędu Wojewódzkiego - wspominają pracownicy Urzędu Gminy Kościerzyna.

- Będzie nam go bardzo brakować. Spoczywaj w pokoju Edku - podsumowuje wójt Grzegorz
Piechowski wraz z pracownikami urzędu.

oprac. AL
info. UG Kościerzyna

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.