Imprezy sobótkowe i moto show - sprawdź propozycje na długi weekend

środa, 19 czerwca 2019 r., 10:09

W środę kończy się rok szkolny i jednocześnie rozpoczyna długi, czerwcowy weekend. Upłynie on pod znakiem licznych wydarzeń i imprez sobótkowych, choć nie tylko. W Stężycy w sobotę odbędzie się największa impreza motoryzacyjna w tej części kraju - Classówka Baukrane Auto Moto Festiwal.

Sobota

Classówka Baukrane Auto Moto Festiwal 2019 w Stężycy
W sobotę w Stężycy rozpocznie się piąta edycja największej imprezy motoryzacyjnej na Kaszubach - Classówka Baukrane Auto Moto Festiwal 2019. W tym roku potrwa dwa dni. Organizatorzy zapraszają na wystawę pojazdów klasycznych i zabytkowych z elementami współczesnej motoryzacji. Imprezę poprowadzą znani dziennikarze i prezenterzy telewizyjni: Patryk Mikiciuk, Tomek Burdziakowski z Polskie Porsche, Rafał Jemielita, Jarosław Maznas i Adam Klimek. Pierwszy dzień festiwalu rozpocznie się o godzinie 16:00 pokazem Drift Taxi, gdzie będzie możliwość wykupienia przejazdu na fotelu pasażera . Przejazdy pokazowe zaplanowane są w godzinach 16:00-22:00. Do dyspozycji będzie aż 6 aut. Również o 16:00 zaczną się równoległe zawody Pucharu Strong Man przy głównej scenie. Drugi dzień festiwalu równie ciekawy rozpocznie się o godzinie 12:00 pokazem klubu Kick Boxingowego Rebelia Kartuzy. Wśród imprez towarzyszących: prezentacja pojazdów i pogawędki na scenie, impreza klubowa z Dj Romi, zawody Strong Man, pokaz walk klubu Rebelia Kartuzy. Podczas imprezy będą działać strefy: dla dzieci, Crazy Cart, Modeli Zdalnych, Gier minionej epoki, Wesołe Miasteczko i Quady.

Piknik Świętojański w Kościerzynie
Piknik Świętojański oraz Kampania Rodzicielstwa Zastępczego "Dajmy siebie innym", odbędzie się 22 czerwca w Parku przy Jeziorze Kaplicznym. W programie: zabawa z zespołem 4 TAKTY, konkurs na najpiękniejszy wianek (Główna nagroda ROWER), szukanie kwiatu paproci, teatrzyk dla dzieci, pt.: "Smocza Legenda", stoisko Rodzicielstwa Zastępczego", konkursy, gry, zabawy dla dzieci i dorosłych, ognisko, pieczenie kiełbasek, dmuchańce oraz wiele innych atrakcji.

EkoSobota w Nowej Karczmie
Na ekologiczny piknik 22 czerwca zaprasza GOKSiR Nowa Karczma. Od godziny 16.00 na uczestników czekać będą eko konkursy i zabawy z nagrodami, atrakcje dla dla dzieci, akcje eko i koncert Damiana Holeckiego z Zespołem. W programie: akcje eko torba - za każde 2 kg nakrętek otrzymasz ekologiczną torbę, malowanie twarzy, poczęstunek, ognisko, dmuchańce, nauka segregacji śmieci na wesoło, eko konkursy i zbawy z nagrodami, koncert Damiana Holeckiego z zespołem oraz zabawa taneczna.

Noc Świętojańska nad Jeziorem Skrzynki Duże
Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Lipuszu zaprasza do Nowego Karpna nad jezioro Skrzynki Duże, gdzie o godzinie 18.00 rozpocznie się impreza z okazji Nocy Świętojańskiej. W programie m.in. szukanie kwiatu paproci dla zakochanych. W programie: ognisko z kiełbaskami, magiczne show dla dzieci (pokaz magika), gry i zabawy, konkurs na najładniejszy wianek (ekologiczny), czy szukanie kwiatu paproci.

Noc Świętojańska i Piknik Kaszubski w Wielu
Wójt Gminy Karsin, Dom Kultury w Wielu oraz Zespół "Kaszuby" z Wiela i Karsina zapraszają 22 czerwca na Noc Świętojańską i Piknik Kaszubski . O godzinie 18.00 spod sceny Domu Kultury w Wielu do sceny nad jeziorem Wielewskim wyruszy tradycyjny przemarsz z Czarownicą. W programie m.in. koncerty, konkursy i szukanie kwiatu paproci. W programie: przemarsz z Czarownicą - Czarodziejką, promocja płyty zespołu "Kaszuby" z Wiela i Karsina nagranej w ramach projektu "Kaszubskie śpiewanie w gminie Karsin", występ zespołu "Mareszka" i "Cisewianki", konkurs na najpiękniejszy wianek świętojański (gotowe prace należy przynosić w sobotę o godz. 18.00 pod scenę) Na zwycięzców czekają nagrody, zaś dla wszystkich uczestników słodkie upominki.), szukanie kwiatu paproci, występ zespołu wokalnego "Dominanta", warsztaty dla dzieci, konkurs plastyczny, ognisko i możliwość upieczenia kiełbaski.

Niedziela

Dzień Świętego Jana we Wdzydzach Kiszewskich
Muzeum - Kaszubski Park Etnograficzny we Wdzydzach Kiszewskich zaprasza na pełne zabawy Dzień Świętego Jana. Obchody świętojańskie mają w kulturze bardzo odległą pogańską tradycję związaną z powitaniem lata, z oczyszczającymi obrzędami ognia i wody, tajemniczymi praktykami magicznymi, ze świętem miłości i płodności. W programie liczne atrakcje m.in. szukanie kwiatu paproci, spotkanie z zielarką, która nagrodzi znalazców i opowie o świętojańskich zwyczajach i praktykach magicznych. Dla wszystkich Janin i Janów wstęp wolny!

III Bieg o Puchar "Sołtysa"
W niedzielę 23 czerwca w Liniewie odbędzie się 3. edycja biegu o puchar "Sołtysa". W programie biegi dla dzieci, bieg główny na 10 km, marsz Nordic Walking, festyn oraz wiele innych atrakcji. Opłata startowa wynosi 15 zł rejestracja on-line dostępna tutaj. Zgłoszenie w biurze zawodów w dniu imprezy to koszt 20 zł.

Obchody Nocy Świętojańskiej w Dziemianach
Parafia św. Antoniego Padewskiego w Dziemianach oraz Ośrodek Kultury w Dziemianach zapraszają w niedzielę 23 czerwca o godzinie 18.00 na Obchody Nocy Świętojańskiej. Miejsce - parking przy kościele.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.