Kościerzyna. O bezpieczeństwie nad wodą

wtorek, 18 czerwca 2019 r., 13:55
fot. nadesłane/KPP Kościerzyna

W poniedziałek policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie uczestniczyli w festynie skierowanym do młodzieży, który był poświęcony tematowi "Bezpieczne wakacje". Funkcjonariusze przedstawili dane dotyczące wydarzeń podczas wakacji w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą". Po części teoretycznej uczestnicy mogli zobaczyć pokazy ratownictwa przygotowane przez WOPR i straż pożarną.

W festynie oprócz policjantów brali udział przedstawiciele WOPR, PPSP, KOSiR i Straży Miejskiej w Kościerzynie. Każda z instytucji i osób biorących udział w imprezie zwróciła uwagę na bezpieczeństwo na drodze, przeciwdziałanie pożarom, profilaktykę antyuzależnieniową, udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej, ratownictwo wodne i ekologię.

Mundurowi przypomnieli również o konieczności noszenia odblasków na drodze przez pieszych. W trakcie festynu omówiono również zagadnienia dotyczące programu "Dzielnicowy bliżej nas" oraz aplikacji "Moja Komenda". Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowanie.

nadesłane/KPP Kościerzyna

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.